میلاد درویش آزاد شد

«میلاد درویش» فعال صنفی، مستند ساز، عضو افتخاری کانون صنفی معلمان ایران و زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین روز گذشته یکشنبه ۵ مهرماه با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این عضو افتخاری کانون صنفی معلمان ایران پیش تر در ۱۲ نیمه شب ٣١ مرداد ماه ۱۳۹۴ در پی یورش ماموران وزارت اطلاعات به منزل پدری، پس از بازرسی منزل وظبط وسایل شخصی و کاری، بازداشت، و پس از بازجویی های پی در پی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل و پس از گذشت یک ماه در روزیکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ به بند ۸ این زندان منتقل شد.
«میلاد درویش» از سوی شعبه دو دادسرای مقدس تفهیم اتهام شده و.اتهام انتسابی وی «فعالیت تبلیغی علیه نظام واجتماع و تبانی» ذکر شده است.
این فعال صنفی پیش تر فیلمی از خلاصه زندگی دکتر «پرویز شهریاری» استاد ریاضی و زندانی سیاسی دو نظام ساخته و منتشر کرده بود که مورد توجه بسیاری در محافل هنری واجتماعی قرار گرفت.
این مستند ساز با بخش فرهنگی کانون صنفی فرهنگیان همکاری داشته و با «اسماعیل عبدی» دبیرکل «کانون صنفی معلمان ایران» که هم اکنون در زندان اوین محبوس می باشد روابط دوستانه محکمی داشته است.
وی به علت تلاش های بی وقفته خود در«کانون صنفی معلمان» و به دلیل فعالیت برای «کودکان کار» به عضویت افتخاری «کانون صنفی معلمان ایران» نیز در آمده است.
او با «سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران» و «سندیکای کارگران فلزکار مکانیک» نیز در خصوص فعالیتهای سندیکایی همکاری داشته است.
«میلاد درویش» همچنین در ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۳ درتجمع مسالمت آمیز اعتراضی “سکوت” فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی در حالی که هیچ عمل مجرمانه ای انجام نداده بود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
این فعال اجتماعی پس از بازداشت به پلیس امنیت و سپس به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد و در ادامه ی بازداشت، پس از گذشت سه روز به بند دو الف زندان اوین منتقل شد.
این عضو افتخاری «کانون صنفی معلمان» پس از گذشت ده روز بازداشت در۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۳ با کفالت پنجاه میلیون تومانی آزاد شده بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل