آزار، اذیت و تهدیدهای طاقت فرسا برادر امین انواری رستمی از سوی مامورین امنیتی در مسیر مدرسه

آرمین و امین انواری رستمی_kampain.info

«آرمین» ١٧ ساله برادر «امین انواری رستمی» فعال مدنی که پیش تر در صبح روز یکشنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۴ از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده بود، پس از بازداشت «امین» به دفعات مکرر از سوی مامورین امنیتی در مسیر مدرسه مورد آزار، اذیت و تهدید قرار گرفته است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «فرح بخشی» مادر«امین انواری رستمی» در گفتگویی با کمپین گفته ” آرمین برادر امین و فرزند کوچم که تنها ١٧ سال سن دارد پس از بازداشت امین و شرکت من در تجمعات اعتراضی لاستیک دنا واقع در میدان ونک و مصاحبه با رسانه های خبری، از سوی مامورین امنیتی بارها در راه مدرسه تهدید شده و هربار دو یا سه مامور امنیتی با زور او را سوار ماشین کرده و مورد آزار، اذیت و تهدید قرار می دهند.

آرمین برادر امین انواری رستمی

آنها از فرزندم می خواهند که به من بگوید به شرکت در تجمعات اعتراضی و مصاحبه با رسانه های خبری پایان دهم و در صورت ادامه ی آنها شرایط دشواری را برای خانواده و همچنین امین ایجاد می کنند. مامورین امنیتی فرزند کوچکم آرمین را تا درب منزل با تهدید همراهی می کنند. در اولین رویداد، آنها با کارت شناسایی سپاه با نام های «طاها رمضانی» و «مقیمی» و همچنین امروز چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ با نام «محمد علی مفتح» به همراه شخص ناشناس دیگری فرزندم را سوار ماشین سمند مشکی کرده و مورد آزار و تهدیدهای طاقت فرسا قرار داده اند. همچنین صبح روز جاری چهارشنبه ۲۹ مهر ماه جهت درخواست ملاقات با فرزندم امین که از سوی مسوولین در انفرادی تحت شکنجه و بازجویی برای اعترافات تلویزیونی است به دادسرای اوین مراجعه کرده و از بازپرس شعبه ٢ در خواست ملاقات حضوری کردم.
بازپرس مربوطه پس از ممانعت با درخواست من، بیان نمود در صورت تعهد مبنی بر توقف شرکت در تجمعات اعتراضی و مصاحبه با رسانه های خبری و قبول سکوت و رسانه ای نکردن هیچگونه اخباری اجازه ملاقات را صادر می کند.
در جواب بازپرس اینگونه بیان کردم که با شناخت کامل از روند کار قوه قضاییه در احقاق حق فرزندم امین به هیچ عنوان درخواست شما را قبول نخواهم کرد و در جهت آزادی فرزندم و دیگر زندانیان در بند تا پای جانم خواهم ایستاد و می دانم قلب من مادر در قلب های امین می تبد.
بازپرس شعبه ٢ دادسرای اوین پس از شنیدن جواب دستور ممانعت از ورود من را جهت پیگیری وضعیت کنونی فرزندم به دادسرا را صادر کرد.
مسوولین هیچگونه پاسخی را جهت وضعیت کنونی و محل دقیق نگهداری و همچنین علت بازداشت اخیر فرزندم به ما اعلام نکرده اند.
همچنین از رسیدگی به پرونده بازداشت اخیر «امین» و همچنین ملاقات « امیر سالار داودی» وکیل او در زندان از سوی مسوولین ممانعت به عمل آمده است.”
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش تر در صبح روز یکشنبه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۴ نیروهای امنیتی با چهار خودروی متعلق به نهادهای امنیتی به حکم شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین با حضور در منزل « امین انواری رستمی» دانشجوی ترم ۶ مهندسی نرم افزار دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک) پس از تفتیش منزل و ظبط اموال شخصی نامبرده را بازداشت کردند.
این فعال مدنی طی تماس تلفنی می بایست ظهر روز یکشنبه ۱۲ مهر ماه سال جاری در دادسرای اوین حاضر می شد.
این دانشجوی ترم ۶ مهندسی نرم افزار دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک) پیش تر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی «احمدزاده» به اتهام انتسابی حمایت از “همجنسگریان”، “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری”، “حمایت از خواننده شاهین نجفی” ،”توهین به مصباح یزدی و مقامات کشوری” و “حمایت از بهاییت” به دو سال و نیم حبس محکوم شد و حکم صادره پس از پیگیری های وکلا (امیرسالار داودی و خانم هاله موسویان) به ۵ سال حبس تعلیقی تبدیل شد.
«امین انواری رستمی» همچنین در ۹ دی ماه ۱۳۹۳در یک تماس تلفنی از سوی اداره اماکن نیروی انتظامی واقع در خیابان مطهری“جهت یک کار دفتری” احضار و پس از بازجویی بازداشت و به دادسرای ۱۳ اوین منتقل و با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل