وخامت جسمی علی شریعتی در پی اعتصاب غذا

«علی شریعتی» فعال سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین که از روز دوشنبه ۱۱ آبان ماه سال جاری جهت رسیدگی مجدد به پرونده خود و حکم ناعادلانه ۱۲ سال و ۹ ماه حبس که در دادگاه بدوی صادر شده است و همچنین در خواست آزادی با قید وثیقه تا زمان رای دادگاه تجدیدنظر، در وضعیت جسمی مناسبی قرار ندارد.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی محبوس در بند ۸ زندان اوین در حالی وارد یازدهمین روز اعتصاب غذای خود می شود که روز شنبه ۱۶ آبان ماه ۱۳۹۴ به دلیل وخامت حالش به بهداری زندان منتقل شده است.
«علی شریعتی» اعلام کرده تا بازخوانی پرونده از سوی تیم کارشناسی جدید به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.
«نعمت احمدی»، وکیل «علی شریعتی» در گفتگویی با سایت کلمه گفته” حکم صادر شده برای موکم از حالت متعارف خارج است.به عنوان وکیل پرونده، ادله قابل قبولی ندیدم. یکی از اتهام‌های موکل من توهین به رییس‌جمهور است اما اگر نقدی به عملکرد بوده نباید به معنای توهین تلقی شود. به کار بردن کلمات موهن توهین محسوب می‌شود که موکل من در اقدامات و فعالیت‌های خود چنین عملکردی نداشته و حتی از حامیان دولت روحانی بوده است. این مسئله عجیب است که شخصی با پیشینه فعالیت‌های در چارچوب و حمایتی از دولت به اتهام توهین به ریاست جمهوری محاکمه شود.”
«علی شریعتی» در ۲۰ تیرماه ۱۳۹۴ پس از ۵ ماه نگهداری در بازداشتگاه ۲۰۹ زندان اوین به بند ۸ این زندان منتقل شد.
پیش تر نیز این زندانی سیاسی در روز شنبه ۱۱ مهر ماه سال جاری جهت درمان مشکلاتی در ناحیه چشم برای سومین بار به بیمارستان اعزام شد.
«علی شریعتی» از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «ابولقاسم صلواتی» به اتهام “اجتماع و تبانی”، “تبلیغ علیه نظام”، “توهین به رهبری”، “توهین به رییس جمهور” و” نگهداری ماهواره” به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
«علی شریعتی» در بهمن ماه ۱۳۹۳ با پرونده سازی بازجوهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.
اتهامات منتسب داده شده به وی، شرکت در تجمعات اعتراضی از جمله اعتراض و محکوم کردن اسید پاشی و وجود عکسها یی از آن تجمعات در لپ تاپ شخصی وی، مصداق اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” ذکر شده است که از سوی «قاضی صلواتی» به ۷ سال و نیم زندان و همچنین توهین به حسن روحانی به استناد منتشر کردن کاریکاتوری در گروه مجازی از سوی شخصی دیگر، به ۹ ماه حبس و جهت توهین به رهبری نیز به ۳ سال دیگر محکوم شده است.
تارنمای کلمه پیش تر طی گزارشی جهت صدور ۱۸ ماه حبس دیگر این زندانی سیاسی نوشته “حضور نامبرده در منزل «مولوی موسی زاده»، نماینده «مولوی عبدالحمید روحانی» اهل تسنن در تهران، و قدردانی از علمای اهل تسنن جهت وساطت در جریان آزادی مرزبانان کشور در سیستان و بلوچستان تبلیغ علیه نظام تلقی شده است.”
«علی شریعتی» پیش از انتقالش دربند ۸ زندان اوین در بند ۲۰۹ زندان اوین به بهانه تراشیدن اجباری موهای سر، در زندان مورد ضرب و شتم وحشیانه از سوی مسوولین قرار گرفته بود.
این زندانی سیاسی از سیاتیک و بیماری کلیوی و همچنین مشکلاتی در چشم رنج می برد.
این فعال سیاسی پیش از این نیز در ۲۵ بهمن ماه ۱۳۸۹ بازداشت و در دادگاه بدوی به دو سال حبس محکوم شده و حکم صادره در مرحله تجدید نظر به یک سال کاهش یافته است.
«علی شریعتی» همچنین در نیمه شعبان سال ۱۳۹۳ به مدت یک هفته بازداشت بوده است.
آخرین بازداشت وی مربوط به ۲۹ بهمن سال ۱۳۹۳ است و او در این مدت یک بار نیز دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل