ادامه بازداشت و بیخبری از وضعیت ۶ طلبه بازداشتی انوارالحرمین پشامگ

سعید سپاهی

با گذشت ۱۲ روز از بازداشت طلاب حوزه علمیه انوارالحرمین پشامگ، همچنان هیچگونه اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری ۶ تن از این افراد در دسترس نیست.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، هویت این طلاب که در بازداشت به سر می برند، سعید سپاهی، ۱۶ ساله، فرزند دوست محمد، اهل رمین چابهار، هادی نارویی، ۱۷ ساله، فرزند درمحمد، اهل ایرانشهر، عبدالاحد دهانی، اهل میردوک پشامگ، رفیع الله، زاهد و محب الله (نام خانوادگی نامشخص) احزار شده است.

دو تن از هشت بازداشتی انوارالحرمین پشامگ با هویت “ولید دلمرادزهی” فرزند دین محمد اهل میردوک و “اویس آسکانی” ۱۶ ساله از روستای شُشگیم آزاد شده‌اند.

اما از ۶ طلبه دیگر این مرکز دینی که در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ توسط نیروهای نظامی بازداشت شده بودند، هیچ اطلاعی در دست نیست.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در جریان یورش به انوارالحرمین، نیروهای نظامی علاوه بر بازداشت طلاب، اقدام به شکستن شیشه‌های درب و پنجره، ضبط تلفن‌های همراه خانواده مولانا فضل الرحمن کوهی، مصادره خودرو حافظ اکرم کوهی و بازداشت سه تبعه اهل افغانستان نیز کرده‌اند.

قرارگاه سپاه قدس جنوب شرق مدعی شده که این افراد “عوامل و پشتیبانی کنندگان گروه مسلح جیش العدل” هستند، اما گروه جیش العدل این موضوع را تکذیب کرده است.

مدرسه دینی انوارالحرمین پشامگ نیز با صدور بیانیه‌ای، یورش نیروهای نظامی را محکوم و اعلام کرده که “اگر نسبت به یکی از طلاب ظن و گمانی داشتید با هماهنگی مسئولان مدرسه فرد مظنون به شما تحویل داده می‌شد.”

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل