سعید سیفی جهان با سپردن وثیقه از زندان آزاد شد

سعید سیفی جهان، فعال مدنی که روز ۱۲ بهمن به همراه تنی چند از فعال مدنی، طی یک عملیات هماهنگ  از سوی نیروهای امنیتی، بازداشت شده بود با سپردن وثیقه روز گذشته از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، سعید سیفی جهان، فعال مدنی روز گذشته ۷ اسفند ۱۳۹۶ با تامین وثیقه از بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات مستقر در زندان اوین  آزاد شد.

این فعال مدنی، پیش تر در روز ۱۲ بهمن، در منزل پدریش در تهران از سوی نیرو های امنیتی بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود.

سعید سیفی جهان و سعید اقبالی از دیگر فعالان مدنی بازداشت شده در۱۲ بهمن در شعبه ششم دادسرای اوین به «تبلیغ علیه نظام» تفهیم اتهام شدند و برای آنان به ترتیب قرار بازداشت یک ماه و دو ماهه صادر شد.

گفتینی است طی یک عملیات هماهنگ از سوی نیروهای امنیتی  تنی چند از دیگر فعال مدنی در مناطق مختلف ایران در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ بازداشت شده و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین در تهران منتقل شدند.

شیما بابایی، داریوش زند، محمود معصومی، بهنام موسیوند، سعید اقبالی و نادر افشاری از دیگر  فعالان مدنی بازداشت شده در روز ۱۲ بهمن، همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

با توجه به محل نگهداری این افراد در بند ۲۰۹ زندان اوین، به نظر می‌رسد وزارت اطلاعات متولی بازداشت این فعالان مدنی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید