نامه زینب جلالیان به زانیار مرادی در محکومیت ترور اقبال مرادی

زینب جلالیان تنها زندانی زن سیاسی محکوم به حبس ابد، طی نامه‌ای به زانیار مرادی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، ترور اقبال مرادی، که در پنجوین کردستان عراق، هدف حمله تروریستی قرار گرفت و جان باخت، را محکوم کرد.

زینب جلالیان، زندانی سیاسی محبوس در زندان خوی، خطاب به زانیار مرادی، نوشت: «زانیار عزیز زخم‌های خود را به تو پیشکش می‌کنم، این بهترین چیزی است که زندگی به من داده است. زیرا هر کدام از آنان نشانه‌ گامی به پیش است در راه جانباختگان راه آزادی که همچون سروهای همیشه سبز سرزمینمان هستند.»

وی در نامه‌ی خود از پیمانی دوباره حرف زد و نامه‌اش را اینگونه به اتمام رساند: «من ضمن محکومیت این ترور، در پشت میله‌های زندان پیمانی دوباره می‌بندم که تا محقق شدن اهداف این جانباختگان که چیزی جز آزادی نیست، به مبارزه خود ادامه دهم.»

در ادامه متن کامل نامه زینب جلالیان آمده است:

دست‌های آلوده به خون جوانان میهنمان امروز هم پدری زحمت‌کش و مقاوم را از ما گرفت.
زانیار عزیز زخم‌های خود را به تو پیشکش می‌کنم. این بهترین چیزی است که زندگی به من داده است. زیرا هر کدام از آنان نشانه‌ گامی به پیش است: در راه جانباختگان راه آزادی که همچون سروهای همیشه سبز سرزمین‌مان هستند.
سرو با همه درختان فرق زیادی می‌کند. چون سرو هر چقدر برگهایش می‌ریزد، سرسبزتر و مقاومت‌تر می‌شود. نه سرمای سوزناک زمستان می‌تواند از طراوتش بکاهد نه گرمای تابستان توانایی مقابله با آن را دارد.
آره زانیار عزیز
به هر جای این سرزمین قدم می‌نهم نشانی از جانباختگان راه آزادی کُردستان در آن می‌بینم.
کوه‌های سرسخت ماکو برایم یادآور شیرین علم‌هویی دوست نازنین دوران کودکی‌ام است و کوه‌های بلند هورامان یادآور رفیق گرانقدرم، فرزاد کمانگر و آبیدر مهمانواز یادآور فرهاد وکیلی پدر هورام، هوراز و هنگامه.
امروز هم آوای پدر فداکار و مبارزمان، این سمفونی عظیم و باشکوه است که در گوش جهانیان می‌نوازد.
آره رفیق عزیزم این را گفتم تا بدانی با تو هم‌دردم و جاودانه شدن پدر همیشه غم‌خورتان را تبریک عرض می‌نمایم.
ترور پدرت، اقبال مرادی پدری دلسوز و یاری‌رسان؛ در حقیقت ترور دست‌های یاری‌رسان بشریت است. تو با استقامت و از خودگذشتگی میراث‌دار پرچم این مبارزین راه آزادی شدی.

من ضمن محکومیت این ترور، در پشت میله‌های زندان پیمانی دوباره می‌بندم که تا محقق شدن اهداف این جانباختگان که چیزی جز آزادی نیست، به مبارزه خود ادامه دهم.

زینب جلالیان-مردادماه سال ۱۳۹۷ زندان خوی

از زینب جلالیان بیشتر بدانیم.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید