دو فعال کارگری دیگر در کامیاران جهت اجرای حکم حبس تعزیری روانه زندان شدند

“مهرداد صبوری” و “امید احمدی” دو فعال کارگری که پیش‌تر بابت برگزاری مراسم روز جهانی کارگر، مجموعا به دو سال حبس تعزیری محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به زندان کامیاران منتقل شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز جاری پنج‌شنبه ۲۹ آذرماه، “مهرداد صبوری” و “امید احمدی” دو فعال کارگری، که پیش‌تر، از سوی شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند، پس از معرفی خود به اجرای احکام کامیاران، بازداشت و به زندان این شهر منتقل شدند.

لازم به ذکر است که روز گذشته چهارشنبه ۲۸ آذر “شاهو صادقی” دیگر فعال کارگری نیز خود را جهت اجرای حکم سه ماه حبس تعزیری به اجرای احکام کامیاران معرفی کرده و از آنجا به زندان این شهر منتقل شده بود.

کمپین در گزارش شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ خود به تایید حکم دو سال و ۱۸۸ روز حبس تعزیری شش فعال کارگری از سوی شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان، اشاره کرده بود.

گفتنی است؛ مهرداد صبوری، دلنیا صبوری، امید احمدی، آرام محمدی، شاهو صادقی، روژین ابراهیمی شش فعال کارگری، پیشتر به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به علت شرکت در مراسم روزجهانی کارگر، در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج مجموعا به چهار سال و شش ماه زندان محکوم شده بودند.

این دو فعال کارگری که پیش‌تر به علت شرکت در مراسم روز جهانی کارگر بازداشت شده بودند، در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به همراه چهار فعال کارگری دیگر به نام‌های “دلنیا صبوری”، “شاهو صادقی”، “روژین ابراهیمی” و “آرام محمدی” مجموعا به چهار سال و شش ماه زندان محکوم شده بودند.

حکم صادره از سوی دادگاه بدوی، در خصوص اتهامات وارده به “مهرداد صبوری” و “امید احمدی” در شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر عینا به تایید رسید.

بر اساس حکم تایید شده درشعبه چهارم دادگاه تجدید نظر؛ مهرداد صبوری و امید احمدی هر کدام به یک سال حبس تعزیری، آرام محمدی و شاهو صادقی هر کدام به نود و یک روز حبس تعزیری، دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی هر کدام به سه روز حبس تعزیری محکوم گردیدند.

لازم به ذکر است؛ در این حکم که از سوی شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان و با ریاست مصطفی طیاری به تایید رسید، حکم بدوی چهار تن از فعالین عینا تایید شده است و فقط احکام صادره جهت دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی  از یک سال حبس تعزیری به سه روز حبس تعزیری کاهش پیدا کرده است.

شایان ذکر است که «مهرداد صبوری» و «امید احمدی» بهمراه «شاهو صادقی و آرام محمدی» در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ بدون ارائه حکم از سوی نیروهای وابسته به وزارت اطلاعات پس از تفتیش منزل و ضبط وسایل شخصی، بازداشت شدند. که در تاریخ ۵ خردادماه سال ۱۳۹۵ خورشیدی با قید وثیقه آزاد شدند.

همچنین روژین ابراهیمی و دلنیا ابراهیمی نیز روز اول خرداد ماه سال ۱۳۹۵ به اداره‌ی اطلاعات کامیاران احضار و تحت بازجویی قرار گرفته بودند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید