ممانعت مسوولین از اعزام سعید حسین زاده به مراکز درمانی

«سعید حسین زاده»، فعال مدنی محبوس در سالن دو بند هفت زندان اوین که از بیماری های مختلف در زمان بازداشت و مبتلا شدن تعدای از آنها در زمان حبس از جمله مشکلات قلبی، سائیدگی کشکک زانو، عفونت سینوس ها، درد شدید در گردن و شانه ها، روماتیسم، تنگی نفس و خونریزی معده رنج می برد، همچنان جهت درمان و عمل جراحی، از اعزام نامبرده به مراکز درمانی ممانعت به عمل می آید.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال مدنی پیش تر در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران سپاه در منزل شخصی‌اش بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد.
وی سپس در دادگاه بدوی به ریاست قاضی «مقیسه» در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» به ۷ سال زندان محکوم و حکم صادره درمرحله تجدید نظر در شعبه ۳۶ از سوی قاضی «زرگر» تائید شد.
این فعال مدنی که پیش تر از بند هشت زندان اوین به سالن دو بند هفت این زندان منتقل شده است، روز سه شنبه ۲۴ آذر ماه جهت ام ار آی به بیمارستان امام خمینی اعزام و پس از تشخیص دکتر مبنی برالزامی دانستن عمل جراحی به علت سائیدگی کشکک زانو، بدون درمان به زندان عودت داده شد.
یک منبع آگاه در گفتگویی با «کمپین دفاع اززندانیان سیاسی و مدنی» در خصوص آخرین وضعیت این زندانی گفته ” سعید به علت روماتیسم شدید در هر دو پا دچار سائیدگی کشکک زانو شده و به سختی راه می رود و درد حاصله از زانو ها به کمر، شانه ها و گردن وی نیز منتقل شده است. همچنین او از عفونت شدید در سینوس های سر رنج می برد و بنا به تشخیص پزشکان باید جهت خارج کردن عفونت از سینوس ها و همچنین عمل جراحی در زانوها تحت درمان جدی در مراکز درمانی قرار گیرد”
این منبع آگاه در ادامه افزود ” طبق گزارش پزشک قانونی زندان، «سعید حسین زاده» به علت مشکلات شدید جسمانی قادر به تحمل حبس نیست و با کارشکنی سپاه تا کنون از اعزام به مراکزدرمانی جهت بستری و درمان قطعی و همچنین اعزام به مرخصی پزشکی از سوی مسوولین ممانعت به آمده است. همچنین چندی پیش نیز در پی خونریزی معده وی به بیمارستان اعزام و پزشکان پس از معاینات اولیه علت خونریزی و مشکلات معده نامبرده را استفاده از داروهایی جهت مشکات روماتیسم شدید او اعلام کردند”.
این منبع مطلع در پایان با نامناسب بودن وضعیت بهداشتی و شرایط بسیار بد درمانی در بهداری زندان اوین افزود” این فعال مدنی به علت مشکلات جسمی حاصله در زمان بازداشت و همچنین دوران حبس که به آنها در طول گفتگو اشاره شد، جهت تسکین و درمان بیماری های خود حدود هفت تا هشت قرص در طول روز مصرف می کند و هزینه تمامی این داروها به عهده خود اوست. همچنین تاکنون علاوه بر پیگیری های پی در پی وکیل این زندانی جهت مطالعه پرونده موکلش که جهت دادرسی به شعبه یک دادسرای شهید مقدس زندان اوین ارسال شده است، نامبرده موفق به مطالعه پرونده نشده و کماکان از سوی مسوولین جهت دسترسی به پرونده و مطالعه آن ممانعت به عمل می آید.”
این فعال مدنی در آبان ماه سال جاری در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت بیماریش و ممانعت مسوولین جهت اعزام به مراکز درمانی، دست به اعتصاب غذا زده بود.
نامه مجدد این فعال مدنی محبوس در سالن دو بند ۷ زندان اوین به دادیار این زندان که در اختیار “کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ” قرار گرفته به شرح زیر است:
دادیار زندانیان سیاسی آقای حاجیلو
۱. در خصوص حکم نامشروع و غیر قانونیه صادر شده برای اینجانب که با پرونده سازی و فشارهای غیر متعارف، عوامل جانی و ناشی معاونت اطلاعات قرارگاه ثارالله سپاه از مراحل دادگاه بدوی و تجدیدنظر گذشت، قطعی شده است اجرای احکام علنا از اختیار قانونی ما برای اعتراض به دیوان عالی کشور جلوگیری می کند.
۲. در خصوص بیماری ها و آسیب های وارده به اینجانب که مربوط به دوران بازداشت غیر قانونی درانفرادی های بند دو- الف می باشد گزارشات مکرری از سوی پزشکان معالج در مورد تشدید و وخامت بیماری ها به علت شرایط نامساعد و عدم رسیدگی مناسب ثبت شده است.
پزشک بهداری زندان گزارشی در خصوص بیماری های اینجانب که در دوران حبس ایجاد شده است نوشته و خاطرنشان کردند که درمان در زندان مقدور نمی باشد با این وجود تا این لحظه اقدام مشخص انجام نگرفته است.
در صورت ادامه این وضعیت که با تشدید و بدتر شدن بیماری هایم همراه بوده و هست از تاریخ ۳۰بهمن ماه سال جاری مجددا اقدام به اعتصاب غذا خواهم کرد و خواستاراین هستم مراتب را به مقامات مسوول انتقال دهید.
سعید حسین زاده
زندانی سالن دو بند هفت زندان اوین

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید