زندان کارون اهواز تعطیل شد

با دستور رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، زندان کارون اهواز برای همیشه تعطیل شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از اداره کل زندان های استان خوزستان، «علی اصغر جهانگیر» رئیس سازمان زندان های کشور در تماس تلفنی با مدیرکل زندان های استان خوزستان، ضمن صدور دستور تعطیلی زندان کارون اهواز از تلاش های وی و همکاران اداره کل زندان های خوزستان جهت تحقق تعطیلی این زندان که یکی از آرزوی های دیرین مردم اهواز بود قدردانی کرد.
 
رئیس سازمان زندان های کشور در سفر استانی به خوزستان که در دی ماه انجام شده وعده تعطیلی این زندان را داده بود.
 
این زندان در سال ۱۳۴۹ احداث شده بود که با توجه به طراحی قدیمی و با گذشت بیش از ۴۰ سال از کاربری آن تبدیل به بافت فرسوده شده بود و به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای امروز نبود. با توجه به قرار گرفتن این زندان در بافت شهری، برچیدن آن یکی از آرزوهای مردم اهواز و سازمان زندان بود.
 
در راستای اجرای طرح طبقه بندی زندانیان، همزمان با این اقدام، زندان سپیدار اهواز نیز تبدیل به بازداشتگاه و مجتمع حرفه آموزی اهواز به عنوان زندان مرکزی استان تعیین شد که تمامی زندانیان با محکومیت قطعی به زندان مرکزی و زندانیان متهم با قرار بازداشت موقت به بازداشتگاه اهواز منتقل شدند.
 
رئیس سازمان زندان های کشور همچنین در خصوص فضای فعلی زندان کارون اهواز گفت: “به زودی تصمیم گیری در این خصوص انجام خواهد شد. قصد ما تامین بهترین امکان و شرایط برای مردم اهواز در خصوص این عرصه است”.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید