انتقال عیسی سحر خیز به انفرادی و اعلام اعتصاب غذای مجدد

«عیسی سحر خیز» روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی محبوس در بند دوالف سپاه به طور ناگهانی به انفرادی منتقل و در اعتراض به این عمل مسوولین، دست به اعتصاب غذای تر و دارو زده است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «مهدی سحر خیز» فرزند این زندانی سیاسی با اعلام این خبر در توییتر خود از انتقال پدرش به انفرادی و آغاز اعتصاب غذای تر و داروی او خبر داده است.
 
«عیسی سحر خیز» طی چند هفته گذشته دست به اعتصاب غذای خشک زده بود که پس از گذشت شش روز فرزند این زندانی سیاسی محبوس در بند دوالف سپاه، در صفحه توییتر خود خبر از پایان اعتصاب غذای پدرش درپی وعده مسوولین و تحقق بخشی خواسته های نام برده داد.
این روزنامه نگار منتقد پیش تر در ساعت ۷ صبح روز دوشنبه ۱۱ آبان ماه ۱۳۹۴ از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد.
اتهام این فعال سیاسی «تبلیغ علیه نظام» عنوان شده و در بازرسی از منزل، در مجوع ۱۸ مورد از وسایل شخصی وی طی صورت‌جلسه ای توسط ماموران ضبط شده است.
«سیدمحمود علیزاده طباطبایی» وکیل مدافع این زندانی سیاسی پیش تر از ارسال پرونده این روزنامه نگار منتقد با صدور کیفرخواست از سوی دادستانی تهران، جهت رسیدگی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه» خبر داده است.
این روزنامه‌نگار اصلاح طلب پس از بازداشت در آبان ماه سال جاری در بند دوالف سپاه به سر برده ودر طی این مدت حدود ۲۶ کیلو کاهش وزن داشته است.
این روزنامه نگار منتقد در دولت «محمد خاتمی» مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد بوده است.
نامبرده پیش تر نیز در ۱۲تیرماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام‌های امنیتی به سه سال زندان محکوم شد. حکم صادره در سال ۱۳۹۰، زمانی که او در زندان بود، به پنج سال زندان افزایش یافت. این روزنامه‌نگار در سال ۱۳۹۲آزاد شد.
«عیسی سحر خیز» از جمله سه ایرانی است که در سال ۲۰۱۲ میلادی، برنده جایزه آزادی بیان «هلمن-همت» شد.
بنا بر اطلاعیه دیده‌بان حقوق بشر، این جایزه به کسانی تعلق گرفت که به‌ سبب فعالیت‌های خود و تعهدی که در قبال آزادی بیان داشته‌اند تحت آزار و اذیت حکومت‌هایی قرار گرفته‌ و مانع انتشار اطلاعات و بیان دیدگاه‌های آنها از سوی حکومت شده اند.
این زندانی سیاسی پیش تر نیز پس از بازداشت اخیرش در اعتراض به بازداشت خود و اتهام انتسابی “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “توهین به رهبری” و همچنین پایان مهلت قانونی بازداشت خود دست به اعتصاب غذا تر زده بود که در۳۰ آذر ماه به طور موقت به اعتصاب خود پایان داد.
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید