عبدالرضا قنبری، معلم زندانی آزاد شد

«عبدالرضا قنبری»، معلم زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که پیش تر به اعدام محکوم و سپس ۱۵ سال و در ‌‌‌نهایت ۱۰ سال زندان محکوم شد،با توجه به حذف ماده ۱۸۶ قانون مجازات اسلامی «محاربه» دقایقی پیش از زندان آزاد شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این معلم زندانی پیش تر پس از وقایع عاشورای ۱۳۸۸ (دی ماه) در مدرسه‌ای که در آن مشغول تدریس بود، بازداشت و به زندان اوین بند ۲۰۹ منتقل و پس از طی کردن مراحل بازجویی های سنگین به بند ۲۴۰ این زندان انتقال و در نهایت در۱۰ بهمن ماه ۱۳۸۸ از سلول انفرادی به دادگاه انقلاب منتقل گردید.
 
«عبدالرضا قنبری» در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، از سوی قاضی «ابولقاسم صلواتی» به اتهام محاربه محاکمه و بدون کوچکترین فرصتی جهت دفاع از خود و نیز داشتن وکیل تعیینی به اتهام شرکت در تجمع روز عاشورا به اعدام محکوم گردید.
 
این زندانی سیاسی پس از صادر شدن حکم اعدام حدود چهار سال را در بند ۳۵۰ اوین سپری کرد و سپس در اسفند ماه ۱۳۹۱حکم اعدام وی نقض گردید و بار دیگر در دادگاه انقلاب پس از محاکمه به ۱۵ سال حبس در تبعید در زندان برازجان محکوم گردید.
 
در ‌‌‌نهایت حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر به ۱۰ سال حبس تقلیل داد.
 
عبدالرضا قنبری در ۱۷ آذر ماه ۱۳۹۲ به زندان برازجان منتقل و سر انجام در ۲۱ آبان ماه ۱۳۹۳ ازاین زندان به زندان رجایی شهر کرج منتقل گردید.
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید