ادامه پروسه درمان سعید حسین‌زاده و صدور حکم جلب برای او

«سعید حسین‌زاده» غروب ۲۳ فروردین‌ماه، به دنبال وخامت حالش به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان «امام خمینی» تهران مراجعه کرد و پس از درمان موقتی ترخیص شد. همزمان حکم جلبی برای او صادر شد، اما وی همچنان مصمم است تا پروسه‌ی درمانش را ادامه دهد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، غروب دوشنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۵، در اورژانس بیمارستان «امام خمینی» گفته می‌شود که «سعید حسین‌زاده» باید بستری شود تا به وضعیت پزشکی پای چپ وی رسیدگی شود. پزشکان معالج آتل موقتی برای این فعال کودکان کار و خیابان بستند. او از ساعت ۸ شب تا بعد از ساعت یک بامداد به مدت ۵ ساعت بستری و مورد معاینه، عکسبرداری و رسیدگی‌های فوری پزشکی قرار گرفت. ﻗﺮﺍﺭ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﺭﻭﺯﻫﺎﯼ ﭘﯿﺶ ﺭﻭ ﺍﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﭘﺮﻭﺳﻪ ﺩﺭﻣﺎﻧﺶ و عمل جراحی مجددا بستری شود.

همزمان این فعال حقوق کودکان در روز دوشنبه ۲۳ فروردین، به بیمارستان «ساسان» مراجعه می‌کند که با وجود هماهنگی‌های اولیه از پذیرش او خودداری کرده و به وی گفته می‌شود باید از داخل زندان به بیمارستان اعزام شود.

«سعید حسین‌زاده» از خبر صدور حکم بازداشتش خبر داده و در پایان پستی در فیس‌بوکش نوشته: «همزمان خانم حسن‌پور از دادیاری تماس گرفته و از صدور حکم جلبم خبر داده…»

پیش‌تر مسوولین قضایی در بعدازظهر سه‌شنبه ۱۷ فرودین‌ماه سال جاری، طی تماس تلفنی با منزل «سعید حسین‌زاده» به خانواده او گفته‌اند: “اگر سعید تا روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه جهت ادامه دوران محکومیت خود به زندان بازنگردد، برای وی حکم جلب صادر و سند منزل جهت توقیف به اجرا گذاشته می‌شود.”

این در حالی هست که این زندانی سیاسی پس از عدم تمدید مرخصی از سوی اطلاعات سپاه و «حاجیلو» دادیار زندانیان سیاسی، می‌بایست صبح روز جمعه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۴، جهت ادامه دوران محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی می‌کرد اما او همچنان خارج از زندان درصدد درمان کامل و همچنین تعیین وقت از مراکز درمانی جهت انجام عمل جراحی است.

تاکنون پس از بررسی توسط متخصص ارتوپد و مفاصل برای این زندانی در ۹ فروردین‌ماه، بیش از سه ماه تنها برای یکی از بیماری‌هایش دوره درمان تجویز شده است.

Saied Hossienzadeh Moahed1-kampain.info

این فعال حقوق کودکان کار و خیابان به بیماری‌های مختلف در زمان بازداشت و در زمان حبس از جمله مشکلات قلبی، سائیدگی کشکک زانو، عفونت سینوس‌ها، درد شدید در گردن و شانه‌ها، روماتیسم، تنگی نفس و خونریزی معده مبتلا شده است و در وضعیت وخیمی به سر می‌برد.

این فعال حقوق کودکان کار و خیابان پس از سپری کردن حدود یک سال و نیم حبس در روز دوشنبه ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۴، با قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به مدت سه روز به مرخصی درمانی اعزام شد.

این زندانی سیاسی پیش تر در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی‌اش بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل و پس از گذشت مدتی به بند ۸ و در نهایت به سالن ۲ بند ۷ این زندان منتقل شده است.

«سعید حسین‌زاده» در دادگاه بدوی به ریاست قاضی «مقیسه» در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” به ۷ سال زندان محکوم و حکم صادره در مرحله تجدیدنظر در شعبه ۳۶ از سوی قاضی «زرگر» تائید شد.

علی‌رغم پیگیری‌های حقوقی جهت اعتراض به وضعیت پرونده این زندانی سیاسی، وکیل نامبرده تاکنون موفق به مطالعه‌ی پرونده موکلش نشده است.

هم‌اکنون پس از اعزام این فعال مدنی به مرخصی درمانی و عدم تمدید مرخصی از سوی اطلاعات سپاه و «حاجیلو» دادیار زندان، پس از عکسبرداری مجدد و بررسی از سوی متخصص ارتوپد و مفاصل مشخص شده که روماتیسم باعث ضعف شدید مفاصل و عضلات و اسکولیوز (انحراف) ستون فقرات شده که خطر از کار افتادگی زودرس را در صورت عدم درمان برای این زندانی سیاسی به دنبال دارد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید