دادگاه آفرین چیت ساز برگزار شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات «آفرین چیت ساز»، یادداشت نویس روزنامه ایران که چهار ماه پیش همراه با سه روزنامه نگار دیگر بازداشت شده بود، صبح روز سه شنبه ۲۴ فرودین ماه در دادگاه انقلاب برگزار شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از «زیتون»، «آفرین چیت ساز» یکی از چند روزنامه نگاری بود که سال گذشته تحت عنوان پروژه نفوذ بازداشت شده بود.
 
دادگاه «سامان صفرزایی»، «عیسی سحرخیز» و «احسان مازندارنی» سه روزنامه نگار دیگری که تحت همین پروژه بازداشت شده بودند، سال گذشته برگذار گردید.
 
اتهامات «صفرزایی»، «سحرخیز» و «مازندرانی» فعالیت تبلیغاتی علیه نظام توهین به نظام و اجتماع و تبانی علیه نظام بود. اما تاکنون مشخص نگردیده که «چیت ساز» به کدام اتهام محاکمه شده است.
 
پیش از این بارها خبر «پخش اعترافات» این روزنامه نگاران از صداو سیما توسط ضابطین قضایی سپاه اعلام شده بود؛ امری که تا کنون محقق نشده است.
 
«علیزاده طباطبایی»، وکیل «عیسی سحرخیز» و «احسان مازندرانی» در این مورد توضیح داد:« علی‌رغم همه تلاش‌هایی که صورت گرفت تا بگویند این سه نفر از عوامل نفوذی هستند اما بازپرس پرونده به این نتیجه نرسید و برای همین هم از لفظ نفوذ در قرار مجرمیت استفاده نکرد.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید