علی رغم صدور حکم جلب، سعید حسین زاده در بخش سی سی یو بیمارستان سجاد بستری شد

«سعید حسین زاده» زندانی سیاسی و فعال حقوق کودکان کار و خیابان، علی رغم صدور حکم جلب از سوی مسوولین جهت بازگشت وی به زندان، صبح روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ماه پس از پیگیری مشکلات قلبی و گوارشی در بخش مراقب های ویژه (سی سی یو) بیمارستان سجاد بستری شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، روز چهارشنبه ۲۵ فرودرین ماه ۱۳۹۵ یکی از نزدیکان این فعال حقوق کودکان کار و خیابان جهت ارایه مدارک پزشکی وی به دادیاری دادسرای انقلاب رجوع کرده و از سوی مسوولین به وی گفته شده است ” ‘اگر در بیمارستان نیز بستری باشد با در دست داشتن حکم جلب او را بازداشت و روانه زندان خواهیم کرد.”

«سعید حسین‌زاده» پیش تر نیز در غروب ۲۳ فروردین‌ماه سال جاری، به دنبال وخامت حالش به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان «امام خمینی» تهران مراجعه کرد و پزشکان معالج آتل موقتی برای این فعال کودکان کار و خیابان بستند. او از ساعت ۸ شب تا بعد از ساعت یک بامداد به مدت ۵ ساعت بستری و مورد معاینه، عکسبرداری و رسیدگی‌های فوری پزشکی قرار گرفت و سپس ترخیص شد.

همزمان این فعال حقوق کودکان کار و خیابان در روز دوشنبه ۲۳ فروردین ماه سال جاری، به بیمارستان «ساسان» مراجعه می‌کند که با وجود هماهنگی‌های اولیه از پذیرش او خودداری کرده و به وی گفته می‌شود باید از داخل زندان به بیمارستان اعزام شود.

«سعید حسین زاده» پس از سپری کردن حدود یک سال و نیم حبس در روز دوشنبه ۲۴ اسفندماه ۱۳۹۴، با قرار وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به مدت سه روز به مرخصی درمانی اعزام شد.

وی پس از عدم تمدید مرخصی از سوی اطلاعات سپاه و «حاجیلو» دادیار زندانیان سیاسی، می‌بایست صبح روز جمعه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۴، جهت ادامه دوران محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی می‌کرد اما او همچنان خارج از زندان درصدد درمان کامل و همچنین تعیین وقت از مراکز درمانی جهت انجام عمل جراحی است.

مسوولین قضایی در بعدازظهر روز سه‌شنبه ۱۷ فرودین‌ماه سال جاری، طی تماس تلفنی با منزل «سعید حسین‌زاده» به خانواده او گفتتد: “اگر سعید تا روز شنبه ۲۱ فروردین‌ماه جهت ادامه دوران محکومیت خود به زندان بازنگردد، برای وی حکم جلب صادر و سند منزل جهت توقیف به اجرا گذاشته می‌شود.”

«سعید حسین‌زاده» با انتشار خبر صدور حکم بازداشتش در فیس‌بوک ن شخصی خود نوشته: « خانم حسن‌پور از دادیاری تماس گرفته و از صدور حکم جلب من خبر داده است»

تاکنون پس از بررسی از سوی متخصص ارتوپد و مفاصل برای این زندانی در ۹ فروردین‌ماه، بیش از سه ماه تنها برای یکی از بیماری‌هایش دوره درمان تجویز شده است.

این فعال حقوق کودکان کار و خیابان به بیماری‌های مختلف در زمان بازداشت و در زمان حبس از جمله مشکلات قلبی، سائیدگی کشکک زانو، عفونت سینوس‌ها، درد شدید در گردن، شانه‌ها، روماتیسم، تنگی نفس و خونریزی معده مبتلا شده است و در وضعیت وخیمی به سر می‌برد.

این زندانی سیاسی پیش تر در مهرماه ۱۳۹۳، از سوی ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی‌اش بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل و پس از گذشت مدتی به بند ۸ و در نهایت به سالن ۲ بند ۷ این زندان منتقل شده است.

«سعید حسین‌زاده» در دادگاه بدوی به ریاست قاضی «مقیسه» در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به رهبری” به ۷ سال زندان محکوم و حکم صادره در مرحله تجدیدنظر در شعبه ۳۶ از سوی قاضی «زرگر» تائید شد.

علی‌رغم پیگیری‌های حقوقی جهت اعتراض به وضعیت پرونده این زندانی سیاسی، وکیل نامبرده تاکنون موفق به مطالعه‌ی پرونده موکلش نشده است.

هم‌اکنون پس از اعزام این فعال مدنی به مرخصی درمانی و عدم تمدید مرخصی از سوی اطلاعات سپاه و «حاجیلو» دادیار زندان، پس از عکسبرداری مجدد و بررسی از سوی متخصص ارتوپد و مفاصل مشخص شده که روماتیسم باعث ضعف شدید مفاصل و عضلات و اسکولیوز (انحراف) ستون فقرات شده که خطر از کار افتادگی زودرس را در صورت عدم درمان برای این زندانی سیاسی به دنبال دارد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید