یازدهمین روز اعتصاب و بی توجهی مسوولین نسبت به درخواست های امیر امیر قلی

 
علی رغم گذشت یازده روز از اعتصاب غذای «امیر امیر قلی» فعال چپ گرا و زندانی سیاسی محبوس در سالن ۹ بند ۸ زندان اوین که پیش تر در اعتراض به شرایط نگهداری‌ خود از صبح روز شنبه ۲۱ فروردین ماه سال جاری دست به اعتصاب غذای خشک زده است، مسوولین قضایی تا کنون هیچ اقدامی جهت رسیدگی به خواسته های نامبرده انجام نداده اند.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پدر این زندانی سیاسی پیش تر پس از اضهار نگرانی از وضعیت فرزندش گفته ” فرزندم پس از ۱۶ ماه زندانی بودن در بند ۸ سالن ۹ که از بدترین بندهای زندان اوین است بدون حکم قطعی زندانی است. در این بند به دلیل حضور زندانیان اتباع دیگر و زندانیان مبتلا به بیماری ایدز و هپاتیت، سلامت فرزندم در خطراست و وی بارها از مسوولین زندان تقاضای خروج از این زندان و انتقال به سالن ۱۲ زندان رجائی شهرکرج را نموده و تا کنون هیچگونه رسیدگی به درخواست فرزندم نشده است.”
 
«علی (امیر) امیرقلی»، دانشجوی اخراجی مدیریت صنعتی دانشگاه آزاد قزوین پیش تر در دی ماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «ابوالقاسم صلواتی» به اتهام “توهین به مقدسات”، “تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات اعتراضی”، ” اجتماع و تبانی” و “توهین به رهبری” ” به ۲۱ سال حبس تعزیری محکوم شد.
طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات و با تجمیع جرائم، تنها حداکثر هفت سال و نیم از این مجازات قابلیت اجرا دارد.
این فعال چپ گرا پیش ترنیز در روز جمعه ۸ شهریور ماه ۱۳۸۷پس از شرکت در بیستمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی که در خاوران برگزار شده بود ، بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
«امیر امیر قلی» مجددا در ۱۰ آذرماه ۱۳۹۳ از سوی ماموران امنیتی با در دست داشتن حکم بازداشت نامبرده از سوی شعبه‌ی ششم دادگاه مقدس در منزل پدری بازداشت و پس از سپری کردن حدود دو ماه بازجویی های طاقت فرسا در انفرادی های بند ۲۰۹ زندان اوین به بند ۸ این زندان منتقل شد.
از جمله اتهامات تفهیم شده به این فعال دانشجویی سابق از سوی بازپرس «امین ناصری» در شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین می توان اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور»، «توهین به مقدسات و رهبری»، «فعالیتهای تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی»، را نام برد.
پیش تر در ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۴ جلسه دادگاه این زندانی سیاسی و فعال دانشجویی سابق با عدم اتمام دادرسی دادگاه نامبرده به جلسه دوم موکول شد.
بر اساس گزارش های واصله این دانشجوی دانشکاه آزاد واحد قزوین در دوران دبستان خود و بر اثر حادثه ای بخشی از غده پانکراس که ترشح کننده انسولین برای کنترل قند خون است را از دست داده و بر اثر این مشکل در معرض مشکلات ناشی از دیابت قرار دارد.
آخرین و دومین دادگاه «علی امیر قلی» صبح روز چهارشنبه ۲۳ دی ماه سال گذشته در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست «ابوالقاسم صلواتی» و با حضور وکیل این زندانی سیاسی «نعمت احمدی» برگزار شد.
حکم ۲۱ سال حبس تعزیری این زندانی سیاسی تا کنون جهت برگزاری دادگاه تجدیدنظر تعیین شعبه نشده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید