حشمت الله طبرزدی با تودیع وثیقه آزاد شد

«حشمت‌الله طبرزدى» فعال سیاسی، روزنامه‌نگار و دبیرکل «جبهه دمکراتیک ایران» عصر چهارشنبه ۲۳ تیر ماه با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این فعال سیاسی پیش تر صبح سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه در حالی که برای دیدار با دکتر «محمد ملکی» فعال سیاسی از خانه خارج شده بود توسط مأموران وزارات اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
 
اتهامات مطرح شده برای این فعال سیاسی «اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام» تعیین شده و با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تا زمان دادگاه آزاد شده است.
در ۲۶ اسفند‌ماه ۱۳۹۴ از سوی دادسرای اوین احضاریه‌ای به منزل «حشمت الله طبرزدی» ارسال شد، اما او از گرفتن این احضاریه خودداری کردو مأموران اعلام کردند که او در صورت حاضر نشدن در دادسرا بازداشت خواهد شد.
 
«حشمت‌الله طبرزدی»، دبیر «جبهه دمکراتیک ایران» و از چهره‌های منتقد حکومت و رهبر اسلامی ایران است. او سابقه چندین بار بازداشت و همچنین بیش از ۱۰ سال زندان را در پرونده خود دارد.
 
این فعال سیاسی پیش تر در ۷ دی‌ماه ۱۳۸۸، بازداشت و در «دادگاه انقلاب» به تحمل ۹ سال زندان محکوم شده بود.
 
این روزنامه‌نگار همچنین پیش تر مدیرمسوول نشریاتی همچون «پیام دانشجو»، «ندای دانشجو»، «هویت خویش» و «گزارش روز» نیز بوده است.
 
«حشمت طبرزدی» درساعت ۲۳ سه‌شنبه‌ شب ۹ تیرماه ۱۳۹۴، پس از تحمل نزدیک به ۵ سال و نیم حبس، آزاد شده بود.
 
پرونده این فعال سیاسی درحال حاضر در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران در دست بررسی است.
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید