وخامت جسمانی و تداوم اعتصاب غذای مریم نقاش زرگان

 
علی رغم گذشت بیش از بیست و یک روز از اعتصاب غذای «مریم (نسیم) نقاش زرگان» نوکیش مسیحی و زندانی محبوس در بند زنان (نسوان) زندان اوین و وخامت شدید جسمانی، او همچنان در اعتراض به خواسته هایش «آزادی بی‌قید و شرط» در اعتصاب غذا به سر می برد.این نوکیش مسیحی مبتلا به بیماری «ASD» است و پیش تر در حدود ٩ سال پیش تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته است و در پی این جراحی او نیاز مبرم به مراقبت های ویژه و همیشگی پزشکی دارد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این نوکیش مسیحی و زندانی بیمار پیش تر درعصر دوشنبه ۱۷ خرداد ماه با تودیع وثیقه به مرخصی درمانی اعزام شده بود، او با مخالفت دادستانی جهت تمدید مرخصی و همچنین تهدید به ضبط وثیقه (سند ۳۵۰ میلیون تومانی که جهت وثیقه قرار گذاشته شده بود)، عصر دوشنبه ۷ تیرماه جهت ادامه دوران محکومیت، خود را به زندان اوین معرفی کرد.
 
«مریم (نسیم) نقاش زرگران» پیش تر در ۵ خرداد‌ ماه ۱۳۹۵ در اعتراض به ”عدم رسیدگی به وضعیت جسمی، وضعیت پرونده، عدم آزادی مشروط و مخالفت با اعطای مرخصی” دست به اعتصاب غذا زده بود.
 
او پس از گذشت چهار روز از اعتصاب غذا در ۹ خرداد ماه در پی وخامت حالش بطور اورژانسی به بیمارستان شهدا منتقل شد و پس از گذشت ساعاتی در حالت بیهوشی و بدون درمان به زندان بازگردانده شد.
 
هم چنین او در همان روز در ادامه اعتراضات خود از رفتن به ملاقات خودداری کرد. در پی این اقدام اکثر هم‌بندیان این نوکیش مسیحی نیز در حمایت از اعتراض او از رفتن به ملاقات خودداری کردند.
 
این منبع آگاه در خصوص این نوکیش مسیحی به کمپین گفته” در پی اعتصاب غذا وضعیت جسمی مریم بسیار وخیم شده است و او از تب شدید رنج می برد. همچنین مریم پیش تر در شروع اعتصاب غذای اولش حدود ۲۵ کیلو کاهش وزن داشته، بیماری هایش از جمله یک بیماری جدید که باعث سرگیجه های شدید و سردردش شده است ، بسیار شدید شده و اصلا رسیدگی نمی‌ شود .”
 
علی رغم شرایط بد جسمانی و همچنین بیماری، این زندانی در اعتراض به خواسته هایش ( آزادی بی قیدو شرط) از بعد از ظهر روز شنبه ۱۹ تیر دست به اعتصاب غذا زده است و اعلام کرده تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذای خود ادامه می دهد.
 
این نوکیش مسیحی مبتلا به بیماری «ASD» است و پیش تر در حدود ٩ سال پیش تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته است و در پی این جراحی او نیاز مبرم به مراقبت های ویژه و همیشگی پزشکی دارد.
 
علی رغم این مشکلات این زندانی عقیدتی در پی دردهای مزمن در ستون فقرات و مفاصل و همچنین بی حسی دست ها و پاهایش در سال های اخیر، به پزشک متخصص مراجعه کرده و پس تشخیص اولیه ابتلا به بیماری پوکی استخوان، آرتروز، دیسک کمر بوده است.
 
«مریم (نسیم) نقاش زرگان» همچنین اخیرا به بیماری قند، چربی خون و همچنین کم خونی شدید، مبتلا شده است که به دلیل عدم صدور مجوز از سوی نهادهای قضائی مربوطه روند درمانی وی ناتمام مانده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید