پس از چهار سال؛ درخواست اعزام دانش‌آموزان شین آبادی به اروپا برای ادامه درمان

دانش آموزان شین‌آبادی برای ادامه درمان ناشی از آتش سوزی بخاری در مدرسه به اروپا اعزام می شوند.
 
به گزارش کمپبن دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از کلمه، در جریان آتش سوزی مدرسه ای در شین آباد که چهار سال پیش صورت گرفت، ۲۹ دانش‌آموز دختر دچار سوختگی شدند که دو نفر از آن‌ها بر اثر شدت جراحات واردە فوت کردند. همچنین انگشتان سه تن از دانش‌آموزان به دلیل شدت سوختگی و عدم قبول پیوند قطع شد. وزیر بهداشت در سفر خود به پیرانشهر خبر از ادامه درمان دختران شین آبادی در اروپا داده است. اما هنوز جزییات این درمان مشخص نیست.
 
نماینده مردم پیرانشهر گفت که در حال انجام کارهای مقدماتی برای اعزام تعدادی از دانش‌آموزان شین‌آبادی برای انجام معالجات پزشکی به یکی از کشورهای اروپایی هستیم.
 
به گزارش ایسنا، رسول خضری اظهار کرد: بعد از سفر ماه گذشته وزیر بهداشت و درمان به شهرستان پیرانشهر و دیدار با دانش‌آموزان شین‌آبادی٬ بحث درمان این دختران مورد بررسی قرار گرفت و پس از رایزنی‌های صورت گرفته قرار شد در اولین فرصت تعدادی از دختران شین‌آبادی جهت انجام معالجات درمانی خود به یکی از کشورهای اروپایی اعزام شوند.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه درصد سوختگی ۱۴ دانش‌آموز شین‌آبادی بین ۲۵ تا ۷۵ است تاکید ما بر این است که در وهله اول آن‌ها برای تکمیل مراحل درمانی به اروپا اعزام شوند البته هنوز کشور مقصد و تعداد دانش‌آموزان اعزامی مشخص نشده است.
 
به گفته خضری، از ۲۶ دانش‌آموز حادثه‌دیده ۱۴ نفر درصد سوختگی بالا دارند و درصد سوختگی مابقی بین ۴ تا ۱۰ درصد است
 
وی در پایان گفت که در جریان درمان این دانش‌آموزان کار مقایسه‌ای نیز صورت می‌گیرد تا اگر روند درمانش بهتر از ایران نباشد مجددا این دانش‌آموزان به کشور برای درمان فرستاده شوند.
 
بر اساس این گزارش، در ۱۵ آذر سال ۹۱ دانش‌آموزان مدرسه‌ای در روستای شین‌آباد پیرانشهر دچار حادثه سوختگی شدند که درصد سوختگی تعدادی از اینها بالا بود.
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید