ادامه اعتصاب غذا و انتقال مجید مقدم به سلول انفرادی

مجید مقدم زندانی سیاسی، در پی اعتصاب غذا به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ اوین منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مجید مقدم فعال مدنی یکی از زندانیان بازداشتگاه کهریزک در سال ۸۸ است که پیش‌تر در روز چهارشنبه شب ۱۲ آذرماه ۱۳۹۳ در منزل پدری‌اش توسط ماموران لباس شخصی بازداشت و به بند ۲ الف سپاه زندان اوین منتقل شد.

وی نزدیک به ۴ ماه را در سلول انفرادی سپری کرد و از سوی ماموران اطلاعاتی تحت بازجویی های شدید قرار داشت.

در اسفند ماه ۱۳۹۳ حکم ۶ سال زندان برای مجید مقدم از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی احمدزاده صادر شدو این حکم در دادگاه انقلاب با حضور وکیل وی به ایشان ابلاغ شد.

مجید مقدم ازروزدوشنبه ۱۷ فروردین ماه سال جاری در اعتراض به حکم وارده ، انتقالش به بند هشت زندان اوین ، رفتارتوهین آمیز مسوولان زندان ، نگهداری بین اراذل و اوباش ، وضعیت بد بهداشتی و مورد ضرب و شتم قرار گرفتن دراین بند دست به اعتصاب غذا زده است.

ازدحام بند هشت زندان اوین بیش از ظرفیت آن است و زندانیان در شرایط بسیار بدی قرار دارند. خبرهای به دست آمده حاکی از رفتارهای توهین آمیز متهمین مالی و کلاهبرداری بند هشت زندان اوین به تحریک مسئولین زندان و ایجاد درگیری با زندانیان سیاسی دارد. زندانیان سیاسی در این بند پیشتر به شکل های مختلف نسبت به وضعیت این بند اعتراضات خود را نشان داده اند.

وی در پی اعتصاب غذا در روز چهارشنبه ۱۹ فروردین ماه سال جاری به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید