رمضان احمد کمال به زندان قزوین منتقل شد

رمضان احمد کمال زندانی سیاسی کُرد تبعه سوریه که با وجود شرایط وخیم جسمی و بدون تمام کردن دوران درمان دیروز شنبه از زندان رجایی‌شهر کرج به زندان قزوین منتقل شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «رمضان کمال احمد»، ۳۵ ساله و از شهروندان کُرد شهر کوبانی سوریه است. که صبح روز گذشته، چهارم مهرماه، از زندان رجایی‌شهر کرج به زندان قزوین منتقل شد.
 
این زندانی سیاسی در بهار ١٣٨٧، در اطراف شهر ماکو توسط نیروهای سپاه پاسداران پس از مورد هدف قرار گرفتن گلوله و زخمی شدن بازداشت شد. که از آن زمان تاکنون بطور اساسی مورد مداوا قرار نگرفته است.
 
در زمان بازداشت «رمضان احمد کمال» به دست نیروهای سپاه پاسداران، با وجود اصابت چندین گلوله به دست و پایش، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و نیروهای سپاه با ماشین مسافتی طولانی وی را بر روی زمین کشیده‌اند.
 
این زندانی سیاسی از سوی دادگاه انقلاب شهر خوی، به اتهام «عضویت در حزب کارگران کردستان» (پ ک ک)، به اعدام محکوم شد که پس از اعتراض وی، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و این دیوان نیز حکم اعدام صادر را نقض کرده و ۱۰ سال زندان همراه با تبعید به زندان قزوین در طول دوران حبس را برای این زندانی سیاسی صادر کرد.
 
این زندانی سیاسی کُرد از زمان بازداشت تا به امروز، در زندان‌های ماکو، قزوین، اوین و زندان رجایی‌شهر کرج، دوران حبس خود را گذرانیده است. وی همچنین به دلیل حکم صادره، در این مدت نتوانسته با خانواده خود ملاقات و یا تماس داشته باشد. وضعیت
 
«رمضان کمال احمد» دوشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۳، از زندان قزوین به بند ١٢ زندان رجایی‌شهر کرج انتقال داده شد. این در حالی است که ۲۲ روز قبل از انتقال به زندان رجایی‌شهر، او به دلیل بی‌توجهی مسوولین زندان به وضعیت جسمی‌اش در اعتصاب غذا به سر برده است.
 
این زندانی سیاسی بیمار، همچنین قبلا در اعتراض به بی‌توجهی مسوولین زندان قزوین نسبت به وضعیت سلامتی‌اش در آذرماه ۱۳۸۸، به مدت ۴۰ روز اقدام به اعتصاب غذا کرده بود.
 
 
 
 
 
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید