اعزام احمد عسکری به مرخصی درمانی

 
«احمد عسکری» دانشجوی رشته روابط بین الملل دانشکده علوم سیاسی تهران مرکز و زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین که از بیماری صرع و اختلال عصبی جدی رنج می برد، صبح روز جاری به مرخصی چهار روزه اعزام شد. این درحالی است که این زندانی از شرایط جسمی و روحی بسیار بدی در زندان رنج برده و به دفعات دچار تشنج های عصبی شده است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، مادر این زندانی سیاسی پیش تر طی گفتگویی با کمپین گفته بود: ” فرزندم مبتلا به بیماری صرع و اختلالات شدید عصبی است و از سر درد های شدید رنج می برد. او در حال حاضر از ۵ نوع قرص برای صرع استفاده می کند که پیش تر پس از اعزام وی به بیمارستان خمینی برای او تجویز شد.”
مادر« احمد عسکری» در خصوص وضعیت جسمانی خودش افزوده بود “من از بیماری مشکوک به «سرطان لوزالمعده» رنج می‌برم و در همین رابطه پزشکان اعلام کردند که معالجه من نیاز به شیمی‌درمانی و بستری و مراقبت های پی در پی دارد اما تنها فرزندم در حال حاضر در زندان به سر می‌برد .”
 
مادر این زندانی سیاسی در مورد پرونده‌سازی وزارت اطلاعات گفته است: «فرزندم تنها به دلیل اینکه یک بازجو می‌خواهد در زندان است. چطور می‌شود در یک کشور اسلامی یک بازجو دارای این قدرت باشد که یک جوان را که تنها فرزند من هست در زندان محبوس کنند. ماموران وزارت اطلاعات زمانی که جهت بازداشت احمد به منزل ما آمدند با رفتاری توهین‌آمیز و خشونت‌ آمیز وارد شدند و من نیمه برهنه بودم، حتی اجازه ندادند تا لباسم را بپوشم.»
 
علی رغم تمامی اطلاعات پزشکی در پرونده «احمد عسکری» و همچنین ابتلای او به بیماری «صَرع و تشنج» و اختلالات عصبی، وزارت اطلاعات بدون توجه به مدارک موجود با آزادی مشروط او مخالفت کرده است.
 
« احمد عسگری » دانشجوی رشته روابط بین الملل دانشکده علوم سیاسی تهران مرکز پیش تر در جریان اعتراضات مردمی سال ۸۸ از سوی اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت و پس از گذشت ۳۳ روز بازداشت با تودیع وثیقه ۷۰ میلیونی از زندان آزاد شد.
 
او آخرین بار در ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۲ در پارک فدک تهران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد و در۱۶ مهر ماه همان سال به قید وثیقه آزاد شد.
 
این روزنامه نگار زندانی به اتهام تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی از سوی قاضی «مقیسه» به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد و حکم صادره از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ریاست قاضی «زرگر» عینا تأیید شد.
 
دیدار با زندانیان سیاسی آزاد شده، حضور در تجمعات پس از انتخابات ۸۸ و حمایت از فتنه، بخشی از فعالیت هایی بود که این اتهامات را متوجه این روزنامه نگار زندانی کرده است.
 
« احمد عسکری» در ۲۳ دی ماه ۱۳۹۳ جهت تحمل ۵ سال حبس تعزیری راهی زندان اوین شد.
 
این زندانی سیاسی سابقه همکاری با روزنامه های کارون و مردم سالاری را دارد .
 
 
 
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید