ادامه اعتصاب غذای رسول رضوی در زندان تبریز

 
اعتصاب غذای رسول رضوی، زندانی سیاسی زندان مرکزی تبریز در اعتراض به “احکام صادره و فشار نیروهای امنیتی در روند پرونده” وارد هجدمین روز خود شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، در حالی که وضعیت جسمانی رسول رضوی نامناسب گزارش شده است اما مسئولین قضایی همچنان پاسخی به درخواست وی نداشته اند.
 
رسول رضوی زندانی سیاسی زندان مرکزی تبریز از روز سیزدهم مهرماه در اعتراض به «احکام صادره و فشار نیروهای امنیتی در ” پروسه رسیدگی به پرونده» در اعتصاب غذا به سر می برد.
 
نامبرده در آبانماه سال ۹۴ در جریان اعتراضات «ضد نژادپرستی» آذربایجان در شهر تبریز بازداشت شد.
 
مسئولان قضایی حکم پرونده قبلی وی را به اجرا گذاشته و این فعال را روانه زندان مرکزی تبریز کردند.
 
در مهرماه سال ۱۳۹۴، رسول رضوی به همراه حسین رخشانی‌کیا و سئویندیک لطفی از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب تبریز به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری و ۶ ماه حبس تعلیقی به مدت دو سال محکوم کرد.
 
این حکم پس از بازداشت وی در روز قدس و تجمع فعالان مدنی در حمایت از مسلمان تُرک اویغور صادر شد.
 
رسول رضوی روز ۱۲اسفند۹۳ با قبول درخواست آزادی مشروط از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.
 
تیر ماه سال ۹۳ باقرپور رئیس شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز رسول رضوی را به اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم نمود.
 
این حکم در جریان بازداشت این شهروند در روز ۱۳آذر۹۲ صادر شده بود.
رضوی روز ۲۶فروردین۹۳ به همراه حسین علی محمدی و طاها کرمانی پس از نزدیک به ۵ ماه بازداشت موقت به قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شده بود.
 
این فعال در زمان بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به شدت مورد آزار و اذیت و شکنجه قرار گرفته بود.
 
پیشتر وی روز ۱۳فرودین۸۹ به دلیل شرکت در تجمع اعتراضی به خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه بیش از ۱۰۰ تن از تجمع کنندگان در پل شهید کلانتری بازداشت شد.
پس از آن روز ۱۷مهر۹۰ به هنگام بازگشت از محل کار از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از تحمل ۱۶ روز بازداشت موقت به قید قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد گردید.
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید