تداوم بازداشت پویا حسین پناهی در زندان اوین/ ممانعت از آزادی وی

 
مقامات قضایی همچنان از پذیرش وثیقه صادرشده برای آزادی موقت پویا حسین پناهی، فعال مدنی، خودداری می‌کنند. نزدیک به دو ماه از بازداشت این فعال مدنی کُرد می گذرد، اما مراجعات و پیگیری های خانواده وی با درب های بسته مواجه شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، علی‌رغم تعیین قرار وثیقه برای پویا حسین پناهی، دادستانی و مسئولان زندان اوین از پذیرش وثیقه و آزادی این فعال مدنی خودداری می‌کند و وی پس از گذشت دو ماه همچنان در زندان اوین محبوس می‌باشد.
 
«پویا حسین پناهی » فعال مدنی اهل دهگلان ، دوشنبه ۸ شهریور ماه از سوی نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به زندان کهریزک که بعد از دو هفته به زندان اوین تهران منتقل شد.
 
خانواده پویا حسین پناهی تا‌کنون چندین بار به دادستانی در تهران مراجعه کرده اما با عدم پذیرش وثیقه از طرف مسئولان مواجه شده‌اند.
 
یکی از اعضای خانواده حسین پناهی طی گفتگوی با “ کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی” اظهار نمود: ” در این مدت پویا تنها یکبار حدود چند هفته پیش و بسیار کوتاه با منزل تماس داشتند و از آن زمان تاکنون اطلاعی از وضعیت جسمی و روحی وی نداریم! در این مدت از کردستان به تهران که برای ما راهی طولانی است، آمدیم و در آنجا بطور مستمر به دادگاه، دادستانی و یا زندان اوین مراجعه می کنیم تا شاید طبق قانون اجازه ملاقات جهت تسکین درد مادر و پدری نگران و مضطرب، بدهند ولی متاسفانه تاکنون کسی جوابگوی ما نشده است.
 
وی همچنین گفت که دادستانی از پذیرش وثیقه هم خوداری می کند و پویا همچنان بلاتکلیف در بازداشت بسر می برد.
 
این فعال مدنی پیش تر به همراه «پویا مقدم» و «آرمان حسین پناهی» دو فعال مدنی ، در۲۰ اسفندماه سال گذشته در شهرستان دهگلان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.
 
این سه شهروند کُرد به همراه «افشین حسین پناهی» فعال مدنی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی از طریق برگزاری مراسم عید نوروز» و « سخنرانی علیه نظام در دهستان قروچایی» محاکمه و از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج جمعاً به سه سال و دو روز حبس محکوم شدند.
 
محکومیت «افشین» و «پویا حسین پناهی» هرکدام یک سال زندان و «آرمان حسین پناهی» و «پویا مقدم» هر کدام به شش ماه و یک روز حبس صادر شد.
 
«پویا حسین پناهی» پس بازداشت با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.
 
این افراد از جمله فعالان مدنی هستند که در حوزه اجتماعی فعالیت می‌کردند.
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید