بازداشت بهنام شیخی جهت اجرای حکم شش ماه حبس

بهنام شیخی فعال مدنی آذربایجانی جهت تحمل حکم شش ماه حبس خود بازداشت و به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از اویان نیوز، یکشنبه ۹آبان۹۵ بهنام شیخی فعال مدنی آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی بازداشت و برای اجرای حکم شش ماه حبس تعزیری به زندانی مرکزی تبریز منتقل شد.
 
وی روز ۲۰مهر۹۰ پس از اعتراضات گسترده به خشک شدن دریاچه اورمیه با مراجعه ماموران امنیتی به منزل شخصی وی در شهر گلستان از توابع تهران بازداشت شد.
 
ماموران امنیتی ضمن ارعاب خانواده وی اقدام به تفتیش منزل و سپس محل کار وی کرده و کتاب ها، دست نوشته ها، سی دی ها، کامپیوتر و آلبوم عکس خانوادگی این فعال آذربایجانی را با خود برده بودند.
 
وی پس از تحمل ۲۵ روز بازداشت در سلول های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین تهران به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شد.
 
این فعال روز ۱۴آبان۹۰ با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.
حملبر رئیس شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز این فعال آذربایجانی را به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی محاکمه و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم نمود.
 
بهنام شیخی پیشتر به دلیل فعالیت هایش بارها بازداشت و در دادگاه انقلاب به زندان محکوم شده است.
 
روز ۲اسفند۹۲ همزمان با روز جهانی زبان مادری چند تن از فعالان مدنی به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت این روز در نسیم شهر استان تهران از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.
 
در روزهای پس از این مراسم بهنام شیخی روز ۱۴اسفند۹۲ با مراجعه ماموران امنیتی به محل کار وی بازداشت و به زندان اوین انتقال یافت.
 
این فعال روز ۲۴اردیبهشت۹۳ با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی و پس از قریب به ۷۰ روز بازداشت موقت از زندان اوین آزاد شد.
 
وی در زمان بازداشت در اعتراض به بازداشتش دست به اعتصاب غذا زده بود.
پیشتر بهنام شیخی روز ۱۹خرداد۸۸ در پی اعتراض فعالان آذربایجانی به جوک قومیتی محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران در محل کار خود در تهران بازداشت شده بود. وی در آن زمان پس از تحمل ۵۵ روز بازداشت موقت در بند ۲۰۹ زندان اوین به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بود.
 
قاضی پیر عباسی رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران اتهام این فعال آذربایجانی را اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و -تشکیل تجمعات غیر قانونی عنوان کرده بود.
این فعال آذربایجانی همچنین روز ۲۳آبان۸۷ در جریان مراسم بزرگداشت ستارخان در شهر ری و در خرداد سال ۱۳۸۵ در پی اعتراضات گسترده مردم آذربایجان بازداشت شده بود

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید