حمایت ۱۲ تن زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از مریم اکبری منفرد

تعدادی از زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر (گوهردشت کرج) در نامەای سرگشاده از درخواست مریم اکبری منفرد و دادخواهی خانوادەهای جان باختگان حمایت کردند.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانیان در این نامە از درخواست مریم اکبری منفرد در دادخواهی از کشتارهای ۶۷ حمایت و فشارهای مسئولان زندان علیه او را محکوم کردەاند.
 
گفتنی است که مریم اکبری منفرد زندانی سیاسی، نخستین فرد از بازماندگان کشتارهای دهه ی ۶۰ است که به دادخواهی از بستگان جان باخته ی خود، علیه آمران این کشتارها شکایت رسمی تسلیم مقامات مسئول جمهوری اسلامی کرده است. او در زندان به همین دلیل تحت فشار قرار گرفته است.
 
کوپی از متن این نامه که در اختیار کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی قرار گرفته است به شرح زیر میباشد:
 
واکنش ظالمانه رژیم به ندای مظلومیت و دادخواهی زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد
 
چهارشنبه گذشته ضمن ملاقات مطلع شدیم که زندانی سیاسی مریم اکبری منفرد مدتی است که ممنوع الملاقات شده. سه برادر و یک خواهر مریم در دهه شصت اعدام شده اند که دو تن آنها از زندانیان سیاسی قتل عام شده در تابستان ۶۷ میباشند.
اکنون نفس دادخواهی مریم که طی نامه ها و دلنوشته هایش در این باره منتشر شده، جرم تلقی شده و رژیم فاسد در وحشت از این نامه ها، به فشار روانی و تهدید علیه او رو آورده و به دستور مقامات بالای دادستانی تلفن هفتگی و ملاقات او با همسر و بچه هایش را تا اطلاع ثانوی قطع کرده اند.
رژیم با این کار علاوه بر مریم، فرزندان کم سن و سال و همسر او را نیز زجر داده و شکنجه روانی میکند. در ضمن به بستگان ایشان گفته شده که: «مجریان اعدام ها فوت کرده اند شما چرا با این کارها آبروی اسلام را میبرید!».
در حالی که همه میدانیم اعضائ هیئت مرگ هم اکنون وقیحانه برسر کار و به جنایات خود مشغولند.
عاملان جزه‍ی قتل عام های ۶۷، چه مرده باشند و چه زنده، این جنایت علیه بشریت به پای رژیم ولایت فقیه و بنیانگزار و مقامات درجه اولش نوشته شده و ننگ تاریخی آن، به نامشان ثبت و محفوظ است و باید که منتظر محاکمه و مجازات خود باشند.
ما امضا کنندگان زیر از بند ۴ سالن ۱۲ زندان گوهردشت کرج ضمن همراهی و همدردی با مریم اکبری منفرد و حمایت از جنبش دادخواهی همه خانواده های شهدای تابستان ۶۷، توجه مجامع بین المللی و حقوق بشر و به ویژه گزارشگر ویژه حقوق بشر، سرکار خانم عاصمه جهانگیر، را به اعمال فشار بر این خانواده ها جلب میکنیم.
 
رضا اکبری منفرد، سعید شیرزاد، محمدعلی منصوری، بهنام موسیوند، صالح کهندل، سعید ماسوری، خالد حردانی، جواد فولادوند، حسن صادقی، شاهین ذوقی تبار، علی معزی، مهدی فراحی شاندیز.
 
زندان گوهر دشت کرج
 
 
 
 
 
 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید