انتقال تنبیهی مهدی و حسین رجبیان به بند ۴ زندان اوین

مهدی و حسین رجبیان دو برادر هنرمند که در بند‌های هفت و هشت زندان اوین نگهداری می‌شدند، در بیستمین روز از اعتصاب غذای خود در روز جاری به بند ۴ این زندان منتقل شدند. انتقال این دو برادر درحالی صورت گرفته است که به علت تداوم اعتصاب غذا هردوی آن‌ها دچار افت شدید فشار شده اند. همچنین  حسین ازعفونت  شدید کلیه چپ و مهدی از خونریزی معده رنج می برد و شرایط هر دوی آنها رو به وخامت است.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این دو برادر هنرمند  که به طور تنبیهی از هم جدا شده و در بندهای هفت و هشت زندان اوین نگهداری می شدند از روز جمعه ۷ آبان در اعتصاب غذا  به سر می برند و روز جاری به بند ۴ این زندان منتقل شده اند.
 
«مهدی رجبیان»  در هجدهم و بیست و دو آبان ماه درپی خونریزی معده به بیمارستان طالقانی منتقل شد.
 
« حسین رجبیان» فیلمساز و« مهدی رجبیان» موزیسن درروز یکشنبه ۱۶ خرداد ماه  جهت اجرای حکم سه سال حبس تعزیری، خود را به زندان اوین معرفی کردند.
 
پیش تر در مرحله نخست شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «مقیسه» این دو برادر هنرمند را به همراه «یوسف عمادی» موزیسین ، هر کدام را به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به مقدسات” به شش سال حبس تعزیری و پرداخت جریمه محکوم کرد و حکم صادره از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر تهران به سه سال حبس تعلیقی، سه سال حبس تعزیری و پرداخت ۲۰ میلیون تومان جریمه تقلیل یافت.
 
«حسین و مهدی رجبیان» به همراه «یوسف عمادی»، در مهرماه ۱۳۹۲ از سوی ماموران امینتی در دفتر کارشان در ساری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.
 
این سه هنرمند در طول دوره بازجویی چهت اعتراف تلویزیونی تحت تهدید، شکنجه های طاقت فرسا شامل شوک الکتریکی و آزار اذیت قرار گرفتند و پس از گذشت ۱۸ روز به بند دو الف سپاه واقع در زندان اوین منتقل شدند. آنها در نهایت پس از سپری کردن حدود ۲ ماه انفرادی و بازجویی در بند دو-الف سپاه، با تودیع وثیقه‌ی ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.
 
در آذرماه ۱۳۹۴ در مرحله بدوی این سه هنرمند در دادگاه چند دقیقه ای از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به اتهام های “توهین به مقدسات” و “تبلیغ علیه نظام” هر کدام به شش سال حبس و جریمه‌ی نقدی محکوم شدند.
 
دادگاه تجدیدنظراین سه هنرمند نیز در اول دی‌ماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به ریاست« قاضی بابایی» برگزار شد.
 
در همه مراحل رسیدگی به پرونده ، این سه هنرمند از داشتن وکیل محروم بودند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید