احضار شش درویش گنابادی به دادسرای دزفول

 شش تن از دراویش «طریقت نعمت‌اللهی گنابادی» ساکن دزفول صبح روز گذشته ۱۷ آذر ماه ، احضاریه‌ای از سوی شعبه‌ی اول بازپرسی دادسرای این شهرستان دریافت کرده‌اند که بر اساس آن می‌بایست ظرف پنج روز در دادسرا حاضر شوند.
 
به گزارش کمپین دفاع اززندانیان سیاسی و مدنی به نقل از مجذوبان نور، غلامرضا ابرکار، مسعود مجدی‌نسب، حسن دیاپور و محمدجواد بابایی، قاسم مانگری و محمد ملکی شش درویشی هستند که از سوی دادسرای شهرستان دزفول احضار شده‌اند.
روز چهارشنبه نوزدهم آبان‌ماه نیز این افراد در شعبه‌ی اول بازپرسی تحت عناوین اتهامی اخلال در نظم عمومی، تخریب اموال عمومی، توهین به مقدسات و توهین به مقامات ارشد نظام مورد استنطاق و بازجویی قرار گرفتند.
پس از ماجراى برگزاری نمایشگاه هفته‌ی دفاع مقدس در شهرستان دزفول و سخنرانی چند طلبه‌ی جوان در آن و پخش فیلم و عکس در راستای توهین به باورها و عقاید دراویش، جمعی از دراویش گنابادی با حضور در این نمایشگاه خواستار تعطیلی آن شدند که با دخالت مأمورین انتظامی این تجمع به خشونت کشیده شد و تعدادی از دراویش بازداشت و پس از ساعاتی با حضور سایر دراویش و خانواده‌هایشان مقابل فرماندهی انتظامی این شهرستان آزاد شدند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید