قطع تماس تلفنی و بی خبری خانواده از وضعیت نگران کننده آرش صادقی 

یک منبع نزدیک به «آرش صادقی» زندانی سیاسی محبوس در سالن ۱۰ بند ۸ زندان اوین  طی گفتگویی با کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفته است”  حدود چهار روز است آرش هیچگونه تماس تلفنی با خانواده نداشته  و این موضوع پس از گذشت چهل ونه روز اعتصاب غذا موجب نگرانی شدید خانواده از وضعیت کنونی و جسمی او شده. آرش طی هفته گذشته به دفعات به بهداری زندان منتقل شده و دومرتبه نیز به علت بالا آوردن لخته های خون، تهوع شدید، تپش قلب و تنگی نفس به صورت اورژانسی به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شده. وضعیت جسمی آرش توسط پزشکان بیمارستان بسیار خطرناک توصیف شد و سرم تراپی و تحت مراقبت قرار گرفتن در مراکز درمانی را برای او تاکید کردند. اما آرش از درمان خودداری کرد و به زندان بازگردانده شد.به تازگی مسئولین زندان اوین به آرش گفته اند نظر دادستانی در خصوص تحقق مطالبه او مساعد است، اما با مخالفت ضابط پرونده در سپاه پاسداران، تاکنون خواسته او که رسیدگی به پرونده همسرش گلرخ ایرایی در دادگاه عمومی و آزادی تا زمان پایان دادرسی است محقق نشده است.”
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این منبع نزدیک به این زندانی سیاسی در ادامه افزود ”  وضعیت معده و کلیه آرش نسیت به روزهای قبل خیلی وخیم تر شده و مرتبا در حال بالا آوردن لخته های خون است،   حتی در ادرار و مدفوع آرش نیز خون دیده شده. «آرش» طی هفته های گذشته به دفعات به بهداری زندان منتقل شده؛ چندیدن بار بیهوش و زیر دستگاه اکسیژن قرار گرفته، او به سختی صحبت می کند و قدرت تکلم خود را از دست داده و با نامنظم بودن ضربان قلب مواجه شده. آرش از زمان آغاز اعتصاب غذا تا کنون حدود ۱۹کیلو کاهش وزن داشته و فشار خونش به ۸ روی ۶ نیز رسیده بوده و ازچند رو گذشته بدنش  به علت فقر شدید ذخایر غذایی شدیدا در حال پوست پوست شدن است و از لحاظ دید چشمانش دچار مشکل شده .”
«آرش صادقی» در سوم آبان ماه هم زمان با بازداشت همسرش «گلرخ ابراهیمی ایرایی» طی نامه ای اعلام کرد که در اعتراض به نحوه بازداشت و نقض های مکرر قانونی در پرونده همسرش و خودش دست به اعتصاب غذا می زند.
«گلرخ ابراهیمی ایرایی»، صبح روز سوم آبان ماه بدون دریافت احضاریه کتبی از سوی ماموران امنیتی جهت اجرای حکم حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد،  وی درحال حاضر در بند زنان (نسوان) این زندان نگهداری می‌شود.
در بیانیه ای که در ۳۰ نوامبر از سوی سازمان عفو بین الملل منتشر شد، آمده است: سلامت «آرش صادقی» مدافع حقوق بشر زندانی در ایران وخیم است. او از ۲۴ اکتبر در اعتراض به  بازداشت و زندانی شدن همسرش «گلرخ ابراهیمی ایرایی» دست به اعتصاب غذا زده است.  «گلرخ » همسر این زندانی سیاسی در خصوص نوشتن داستانی در مورد سنگسار زندانی شده است.
سازمان عفو بین‌الملل  به مواردی همچون « مشکلات تنفسی، تپش قلب،  افت شدید فشار خون، مشکلات کلیوی و گوارشی و همچنین از دست قدرت تکلم و بریده بریده صحبت کردن»  این زندانی سیاسی اشاره کرد و خواستار اقدام فوری در این خصوص شد.
«آرش صادقی» صبح سه شنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۵ جهت پرسش در خصوص احضاریه ای به دادسرای مقدس زندان اوین مراجعه کرد و پس از حضورش در این ارگان قضایی جهت سپری کردن محکومیت ۱۹ سال حبس بازداشت وپس از انتقال به قرنطینه بند ۴ زندان اوین و ساعاتی بازجویی و تذکر در بند ۲ الف سپاه پاسداران به بند ۸ این زندان منتقل شد.
«نصیرپور» مسئول اجرای احکام دادسرای شهید مقدس زندان اوین، زمان انتقال این زندانی سیاسی به بند جهت اجرای حکم، سال آزادی این فعال سیاسی را سال ۱۴۱۴اعلام کرد وهیچگونه اشاره ای به اجرای ماده ۱۳۴ که باید طبق روال در مورد پرونده اواعمال گردد نداشت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید