تداوم اعتصاب غذا، وخامت جسمی علی شریعتی و بستری شدن مادرش دربیمارستان

 
«شایسته سادات شهیدی»، مادر «علی شریعتی» روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه در هفتاد و دومین روز اعتصاب غذای فرزندش در زندان اوین، در پی استرس های شدید  ناشی از شرایط فرزندش، پس از حمله قلبی برای ساعاتی در بیمارستان بستری شد. پزشکان بهداری زندان اوین در هفتاد و چهارمین روزاز اعتصاب غذای این زندانی از آسیب دیدگی شدید کبد خبر داده اند اما این زندانی سیاسی همچنان از تزریق سرم خودداری می کند.
 
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، همسر علی شریعتی طی گفتگویی با کمپین با ابراز نگرانی از وضعیت جسمی همسرش خبر داده و گفته است  او همچنان در بهداری اوین  نگهداری می شود و چند روز گذشته دچار خونریزی روده شده است.
 
خانواده علی شریعتی هفته گذشته در نامه‌ای اعلام کردند که اگر به وی مرخصی استعلاجی داده شود، او به اعتصاب غذایش پایان خواهد داد اما مسئولان قضایی آشکارا با نادیده گرفتن این اعتصاب و وضعیت خطرناک این زندانی سیاسی، هنوز حتی به سراغ وی نیز نرفته‌اند و او در بدترین شرایط جسمی در بهداری نگهداری می شود و از تزریق سرم خودداری می کند.
 
مادر این زندانی سیاسی با اشاره به اینکه فرزندش به دلیل شرکت در یک برنامه مسالمت آمیز در اعتراض به «اسیدپاشی بر روی زنان» بازداشت، محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شده، گفت: دلیل اعتصاب غذای علی شریعتی این است که این حکم را «غیرقانونی و غیرمنصفانه» می داند و خواستار رسیدگی مجدد به پرونده است.
 
در همین حال محمود صادقی نماینده مجلس نیز در صفحه توییتر خود خبر داده است: پیگیر پرونده علی شریعتی هستم اما هنوز به نتیجه‌ای نرسیدم.
 
 
تعداد زیادی از کاربران توییتر روز چهارشنبه پانزدهم دی ماه با ترند کردن هشتگ SOSALI# و روز جمعه با ترند کردن هشتگAll4Ali# حمایت خود را از علی شریعتی نشان دادند و تلاش کردند صدای دادخواهی علی شریعتی را به گوش مردم و مسئولان قضایی برسانند.
 
علی شریعتی فعال سیاسی و مدنی اصلاح طلب از روز بازداشت و اجرای حکمش در ۱۰ آبان ۱۳۹۵ و در اعتراض به حکم پًنج سال زندان «ناعادلانه» اش دست به اعتصاب غذا زده است.
 
علی شریعتی طبق حکم دادگاه تجدید نظر که در خرداد ماه ۱۳۹۵ ابلاغ شد به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی «از طریق شرکت در تجمع ۳۰ مهرماه ۱۳۹۳ مقابل مجلس شورای اسلامی علیه اسید پاشی» به پنج سال زندان محکوم شده است. او که در ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۳ بازداشت و در تاریخ ۲۷ اردبیهشت ماه ۱۳۹۵ به مرخصی آمده بود، روز ۱۰ آبان سال جاری(۱۳۹۵) مجددا بازداشت و برای گذراندن حکمش به زندان اوین منتقل شد اما بلافاصله و از همان روز بازداشت در اعتراض به اجرای چنین حکمی، اعتصاب غذا کرد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید