تعدادی از نوکیشان مسیحی در کرج بازداشت شدند

در ادامه فشارها و آزار نوکیشان مسیحی در ایران، منابع خبری از بازداشت چند تن از آنان در شهر کرج طی روزهای گذشته خبر می دهند.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی به نقل از کمیته گزارشگران حقوق بشر، روز جمعه ۲۱ فروردین ماه ۹۴، یک کلیسای خانگی در شهرستان کرج مورد هجوم و تفتیش ماموران امنیتی قرار گرفت، که در جریان این اقدام، آقایان واهیک، عباس سیف زاده، مهدی عبدالهی، سعید حیدری، یاشار قلندری، م. اسحاقی، هنگامه تقوی، محمد قدیمی و یک تن دیگر با هویت نامعلوم بازداشت شدند.
بر اساس این گزارش، ماموران امنیتی لباس شخصی روز جمعه با ورود به منزل آقای سیف زاده، در حالیکه گروهی از نوکیشان مسیحی برای نیایش و اعمال پرستشی گردهم آمده بودند، ضمن ارعاب همسایگان، اقدام به تفتیش محل، ضبط کتب، سی دی، جزوات و تجهیزات دریافت ماهواره از منزل مذکور کرده و حاضران را با دو دستگاه خودروی ون از محل منتقل نمودند.
هنوز از محل دقیق بازداشت و سرنوشت این افراد خبری جدید منتشر نشده و مراجعات خانواده بازداشت شدگان به مراجع قضایی استان البرز نتیجه ای نداشته است.
گفتی است که چندی پیش اداره‌ اماکن نیروی انتظامی در شهرستان ارومیه، در نامه‌ای که به کلیساهای سطح شهر ارومیه ارسال کرد، آنها را از برگزاری مراسم معروف به جشن پاک یا جشن قیام در داخل کلیساها برحذر داشته بودند.
در گزارش اخیر سازمان موسوم به “درهای باز” پیرامون کشورهایی که در آنها مسیحیان مورد آزار و تبعیض و پیگرد قرارمی‌گیرند، نام جمهوری اسلامی ایران جزو ده کشور صدر فهرست مذکور قرار داشت. این سازمان خاطرنشان کرد که در ایران اسلامی، همچنان نوکیشان مسیحی مورد پیگرد و آزار قرارمی‌گیرند و به عنوان بازگشت از دین، زندانی و تهدید به اعدام می‌شوند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید