تداوم بازداشت حمیدرضا امینی در بند دو الف زندان اوین+سند

حمیدرضا امینی مدیر کانال‌های تلگرامی در فضای مجازی در تاریخ ۱۱ آذرماه سال جاری در منزل شخصی‌اش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی ومدنی، حمیدرضا امینی مدیر کانال‌های تلگرامی با اکانت (آریو برزن) از سوی نیروی های امنیتی دستگیر و به بند دو الف مربوط به اطلاعات سپاه واقع در زندان اوین منتقل شد.

سودابه نامدار زنگنه، همسر این فعال تلگرامی در خصوص بازداشت حمید رضا امینی به گزارشگر کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفت: ماموران امنیتی با ورود به منزل، حمیدرضا و  تمامی وسایل شخصی‌ا‌ش از جمله تلفن همراه و  لپ تاپ او را به همراه خود بردند.

همسر این زندانی سیاسی در ادامه گفت:‌«چند روز بعد که پیگیر وضعیت همسرم شدم ماموران امنیتی طی تماس تلفنی  عنوان کردند، همسرم  حمید رضا امینی در بند ٢ الف اطلاعات سپاه واقع در زندان اوین به صورت انفرادی نگه داری می شود و تحت بازجویی است و  اجازه ملاقات ندارد.»

سودابه نامدار زنگنه توضیح داد:«طی این مدت  بارها  به دادگاه مراجعه کردم و از  حاجی مرادی دادیار زندان اوین نامه ای جهت ملاقات حضوری با همسرم دریافت کردم، بسیار خوسحال بودم. چون احساس می کردم، بزودی  بتوانم همسرم را ببینم و از شرایط روحی و جسمی اش با خبر شوم.»

وی در پایان گفت: «من و دو فرزندم به شدت نگران و بی قرار پدرشان هستیم می خواهم همه مسولان در همه جای دنیا صدای ما را بشنوند چون شوهر من بی گناه است.»

گفته می شود، مسولین زندان اوین و همچنین بازپرس پرونده در شعبه دوم  بازپرسی دادگاه فرهنگ و رسانه   با ملاقات همسر زندانی مخالفت کرده و به او اخطار داده اند در صورت اطلاع رسانی یا هر فعالیتی به اتهام همدستی با همسرت تو را نیز بازداشت می کنیم.

حمید رضا امینی به اتهامات  نشر اکاذیب و توهین به مسولان نظام جمهوری و توهین به مقدسات تفهیم اتهام شده و برای آزادی موقت او وثیقه   ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده است.

لازم به اشاره است، این زندانی سیاسی  دارای دو فرزند پسر به نامهای امید ١٢ساله و نوید امینی ٨ ساله است و  خانواده وی از تامین وثیقه صادره عاجز است.

تصویری از متن دادنامه حمیدرضا امینی که در اختیار کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی قرار گرفته است در  پی می آید:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید