وکلای دادگستری طی بیانه ای خواستار آزادی رضا شهابی شدند

۳۲ وکیل دادگستری با انتشار بیانیه ای نسبت به وضعیت سلامت رضا شهابی فعال کارگری، محبوس در زندان اوین ابراز نگرانی کرده و خواستار آزادی او شدند.

متن بیانیه ۳۲ وکیل دادگستری را به نقل از خبر گزاری ایلنا  در ادامه بخوانید:

«سازمان بین‌المللی کار در اساسنامه‌ی خود حق داشتن تشکل‌های مستقل را در اموری که با قانون مغایرت نداشته باشد به رسمیت شناخته و به‌طور مشخص این حق را در مقاوله‌نامه‌های ۸۷ و ۹۸ به‌عنوان آزادی تشکل‌ها و حمایت از حق رسمی تشکل به تصویب رسانده است. مطابق مقاوله‌نامه‌ی ۸۷ سازمان بین‌المللی کار، همانطور که کارفرمایان می‌توانند تشکل مستقل داشته باشند، کارگران نیز بی‌هیچ‌گونه تبعیضی و بدون نیاز به اجازه‌ی قبلی، می‌توانند اقدام به ایجاد تشکل‌هایی با میل و اختیار آزاد کنند. جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای فعال این سازمان بوده و به بسیاری از مقاوله‌نامه‌های آن پیوسته و متعهد به اجرای آن شده است. در حقوق داخلی نیز قانون اساسی به عنوان مهم‌ترین سند منبع حقوق در ایران در اصل ۲۶، حق داشتن تشکل را به رسمیت شناخته‌است.

شهابی، به‌رغم اینکه سال‌های محکومیت را با تنی رنجور سپری کرده است اما همچنان با وضعیت جسمی بیمار و نیازمند به مراقبت پزشکی، درمان و معالجه در زندان به سر می‌برد.»

در پایان این بیانیه وکلای دادگستری خواستار آزادی رضا شهابی و رفع نگرانی از خانواده، همکاران، همراهان و هم‌صنفی‌های شده‌اند.

امضاکنندگان بیانیه:

۱.    حسین احمدی نیاز

۲.    آرش کیخسروی

۳.    آرش دولتشاهی

۴.    عباس امیری

۵.    معصومه فناییان

۶.    مریم فتحعلی زاده آهنگر

۷.    اویس حامد توسلی

۸.    مژگان جهانمردی

۹.    جاویدان زرگری

۱۰.    امیر رییسیان

۱۱.    نسرین ستوده

۱۲.    مرجان صحرایی

۱۳.    صالح نیکبخت

۱۴.    محمود علیزاده طباطبایی

۱۵.    مادح جمشیدی

۱۶.    ناصر زرافشان

۱۷.    غلامرضا طوسی

۱۸.    حمیدرضا اثیمی

۱۹.    پیام ابوطالبی

۲۰.    نیلوفر امینی

۲۱.    محمد مقیمی

۲۲.    جمال حیدری منش

۲۳.    محمد نجفی

۲۴.     خورشیدی

۲۵.    امید سلطانی

۲۶.    اکبر براری

۲۷.    پرستو کیان

۲۸.    محمد شریف

۲۹.    سپیده ایرانپاک

۳۰.    یوسف مولایی

۳۱.    شهلا اطهری

۳۲.    میترا آزرم

گفتنی است، دو روز گذشته مورخ ۱۶ بهمن ، رضا شهابی فعال کارگری و عضو زندانی هیئت‌مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه،‌از بند ۲۰۹ زندان اوین که تحت نظارت و اداره وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی کشور قرار دارد، بدلیل وخامت حال جسمی به بیمارستان اعزام شده بود.

رضا شهابی ۴۵ ساله، به دلیل فعالیت سندیکایی و ارتباط با رانندگان و گفتگو و دعوت آنها به سندیکا و با تداوم پیگیری مطالبات کارگران، روز ۲۲ خرداد ۸۹ توسط نیروهای وزارت اطلاعات حین کار با اتوبوس شرکت واحد و در حضور مسافران دستگیر و بعد از تفتیش منزل به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و ۱۹ ماه با قرار بازداشت موقت در سلول انفرادی به سر برد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید