ادامه بی خبر از وضعیت عمار رحمانی دانشجوی بازداشت شده در سنندج

عمار رحمانی، دانشجوی اهل سنندج سه‌شنبه هفته گذشته، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شب سه‌شنبه ۱ اسفند ۹۶، عمار رحمانی دانشجوی اهل سنندج، از سوی مأموران امنیتی در منزل پدری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

یک منبع آگاه در این رابطه به گزارشگر کمپین گفت: «اتهام این دانشجوی کُرد تاکنون مشخص نیست و این دانشجوی از زمان بازداشت تاکنون موفق به برقراری تماس با خانواده‌اش نشده است.»

این منبع در ادامه افزود: «خانواده‌ی وی با مراجعه به مراکز قضایی و امنیتی سنندج نتوانسته‌اند در رابطه با محل نگهداری وی اطلاع دقیقی کسب نمایند.»
عمار رحمانی،٢٢ ساله دانشجوی دانشگاه آزاد و عضو تیم هندبال، شنا و بدن‌سازی استان کردستان است.
این دانشجوی کُرد پیش‌تر به مدت یک هفته از سوی حراست دانشگاه آزاد سنندج از ورود به دانشگاه محروم شده بود.

نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات طی روزهای نهم تا چهاردهم دی ماه، بیش از چهل تن از دانشجویان و فعالان صنفی دانشجویی را در سراسر کشور بازداشت کرده‌اند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در دوران مبارزات انتخاباتی اش گفت قرار است دانشگاه را به جای امنیتی کردن، برای استاد و دانشجو امن کند، روحانی در مراسم معرفی وزیر آموزش و پرورش جدیدش به مجلس در هفتم آبان ۱۳۹۶ نیز دوباره بر دانشگاه امن به جای دانشگاه امنیتی تاکید کرد و گفت:‌«هر چه در انتخابات ۹۲ و ۹۶ درباره محیط دانشگاه‌ها، امن بودن دانشگاه و نه امنیتی بودن دانشگاه‌ها، فضای آزاد و امنیت لازم برای دانشجو و برای استاد مطرح شد، همچنان رییس‌جمهور و دولت دوازدهم به عهد خود وفادار خواهد بود. من برای امنیت دانشجویان، فضای دانشگاه و خطی که اعلام کردم، معامله نخواهم کرد.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید