وضعیت وخیم جسمانی کریم موسی‌زاده وعدم انتقال وی به بیمارستان

وضعیت جسمی کریم موسی‌زاده، از زندانیان سیاسی که در زندان بندر عباس بسر می برد، نگران کننده اعلام شده ‌است. هم بندیهای این زندانی سیاسی نسبت به وضعیت جسمی وی ابراز نگرانی کرده‌اند.

بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، با وجود وضعیت جسمی نگران کننده کریم موسی زاده زندانی سیاسی کُرد در زندان مرکزی بندر عباس، مسئولین زندان مانع از درمان وی هستند و همواره وی را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.

عدم دسترسی به امکانات پزشکی و خودداری مسئولان زندان از انتقال این زندانی سیاسی به مراکز درمانی خارج از زندان، وی را در وضعیت خطرناک جسمی قرار داده و این امر باعث افزایش نگرانی‌ها از وضعیت وی شده است.

کریم موسی‌زاده در اعتراض به ممانعت از آزادی‌اش از زندان، با وجود به پایان رسیدن دوران حبس، مدت یک ماه دست به اعتصاب غذا زده بود که هفته گذشته با قول مساعد مسئولان زندان به اعتصاب خود پایان داده بود. که تاکنون مسئولان زندان به وعدەهای خود عمل نکرده اند.

پیش‌تر یکی از هم‌بندی‌های این زندانی به «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفته بود «آقای موسی‌زاده در زمانی که دوران قانونی حبس خود را تمام کرده بود، اما مورد خشم دادستان و رییس زندان بندر عباس قرار گرفته و از آزادی وی امتناع کرده بودند و این زندانی کُرد به همین دلیل دست به اعتصاب غذا زده است.»

تازترین گزارش از وضعیت این زندانی سیاسی کُرد حاکی از آن است که بعد از پایان اعتصاب غذا، وضع جسمانی وی اصلا خوب نیست و از نظر شنوایی دچار مشکل شده است و کلیەهای وی نیز دچار عفونت و درد شدید شده است.

از طرفی دیگر نامبرده مدت‌هاست که دچار بیماری تنفسی و گوارشی شدید شده‌ است و تا به امروز هیچ اقدامی جهت مداوا انجام نگرفته و وی منتظر و معطل روز آزادی و مراجعه به پزشک متخصص است. گویا ایشان با وضعیتی که دارند احتمال ابتلا به سل و نشانه‌های این بیماری در وی وجود دارد.

کریم موسی‌زاده عضو «انجمن فرزانگان جوان» است و تا زمان دستگیری، در ارومیه به فعالیت‌های فرهنگی اشتغال داشته است. وی در ۷ مردادماه ۱۳۸۸، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بعدها این زندانی سیاسی کُرد در شعبه ۱۰۱ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی درویشی، به ۶ سال حبس محکوم شد و در ۳ آذرماه ۱۳۸۸، به زندان مرکزی بندرعباس تبعید شد که ۲۲۰۰ کیلومتر با محل سکونتش فاصله دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل