بی‌خبری از وضعیت عرفان ساعد پناه دانشجوی بازداشتی در سنندج

از وضعیت «عرفان ساعدپناه» دانشجوی دانشگاه خوارزمی تهران که در روزهای پایانی سال گذشته از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده است، اطلاعی در دست نیست و خانواده این دانشجوی اهل سنندج در بی خبر از وضعیت وی بسر می برند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، از وضعیت «عرفان ساعدپناه» دانشجوی ٣١ ساله، کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه خوارزمی تهران که در تاریخ ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ از سوی نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده است، اطلاعی در دست نیست و خانواده این دانشجوی اهل سنندج در بی خبری از وضعیت وی بسر می برند.

روز دوشنبه بیست و هشتم اسفندماه، عرفان ساعدی به همراه چهار فعال دیگر  به نام‌های “محسن مرادی، آریوان شاکری، مهران محمدی، عرفان ساعدپناه و سالار کاظمی”  از سوی اداره اطلاعات سنندج  احضار و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

چهار تن از این فعالان مدنی پس از بازجویی آزاد شده‌، اما عرفان ساعدپناه از سوی پرسنل اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد.

دلیل بازداشت این افراد از سوی اداره اطلاعات سنندج ممانعت از برگزاری جشن نوروز در مناطق کردنشین عنوان شده است.

گزارش شده،”خانواده  عرفان ساعدی جهت ملاقات و  آگاهی از وضعیت فرزندشان به اداره اطلاعات سنندج مراجعه کرده که به آنها گفته شده وی اجازه ملاقات نداشته و مراحل بازجویی را طی می کند.”

جشن نوروز در مناطق کردنشین به دلیل پیشینه تاریخی از اهمیت بالایی برخوردار است. در مناطق کردنشین  هر ساله نیروهای امنیتی شهروندان و فعالان مدنی کُرد را قبل یا در حاشیه های این مراسم بازداشت و  به جرایم امنیتی یا سیاسی محکوم می کنند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید