ابراز نگرانی خانواده رسول بداقی نسبت به انتقال وی به مکانی نامعلوم

رسول بداقی زندانی سیاسی ومعلم زندانی که کمتر از سه ماه دیگر به آزادی او نمانده است در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه۱۳۹۴،به بهانه انتقال به دادسرای اوین به مکان نا معلومی منتقل شده است و این موضوع باعث نگرانی خانواده شده است.
به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، انتقال این معلم زندانی به مکانی نامعلوم در شرایطی صورت گرفته است که اعتراضات معلمان در هفته های اخیر گسترش پیدا کرده است و در هفته معلم(۱۱ اردیبهشت ماه تا ۱۷ اردیبهشت ماه) از سوی کانون صنفی معلمان فراخوان تجمع داده شده است.

پیش تراین معلم زندانی در اول اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، به شعبه ۶ بازپرسی مجتمع قضایی مقدس واقع در زندان اوین احضار و پس حضورش توسط مامورین امنیتی و اطلاعات مجددا به زندان رجایی شهرمنتقل می شود.

یک منبع مطلع از وضعیت این معلم زندانی و زندانی سیاسی به «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت “به ایشون اعلام کرده بودند که وزارت اطلاعات و دادستانی از برای وی شکایتی مطرح نموده است و در صورت مصاحبه و اعلام کناره گیری از فعالیتهای صنفی معلمان این پرونده مختومه خواهد شد”
خانواده این زندانی در بند نسبت به انتقال وی و بی خبری از او ابراز نگرانی کرده اند و یکی از نزدیکان وی اعلام کرده است که دوران حبس رسول بداقی را سراسر با غم و اندوه گذرانده اند و امیدوار بودند که در تاریخ ذکرشده آزاد و به خانه بازگردد.

«رسول بداقی» عضو هیات مدیره‌ی «کانون صنفی معلمان ایران» در ، به ۶ سال زندان و ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شده است.
یک سال از حکم «رسول بداقی» به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و ۵ سال دیگر به اتهام “تبانی و تجمع به قصد برهم زدن امنیت ملی” صادر شده است.
رسول بداقی بیش ازشش سال است در زندان و تبعید بوده و در دوران زندان حتی پس از مرگ مادرش اجازه مرخصی نداشته است.
این معلم زندانی دربنددر دوران قبل از زندان به همراه سایرمعلمان و اعضای تشکل‌های صنفی سراسر کشور، به شیوه‌های گوناگون اعتراضات خود را به گوش جهانیان رسانده است.

رسول بداقی در دوران زندان حتی پس از مرگ مادرش اجازه مرخصی نداشته است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید