علی نوری فعال مدنی به هفت سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد

علی نوری، فعال مدنی ۲۵ ساله و زندانی سیاسی سابق از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به هفت سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، علی نوری که نهم دی ماه ۱۳۹۶ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و در بهمن ماه، با تامین وثیقه به صورت موقت از زندان رجایی‌شهر آزاد شده بود، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده، به هفت و نیم سال زندان محکوم شد.

این فعال مدنی با انتشار تصویری از حکم خود در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش خبر از این محکومیت داده است.

او در تاریخ ۹ دی ‌ماه ۱۳۹۶ و در دوره خدمت سربازی‌، در میدان ولیعصر تهران از سوی نیرو‌های امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد. علی نوری در تاریخ ۲۳ دی ‌ماه به دلیل درد شدید در ناحیه قفسه سینه، توسط زندانیان به بهداری زندان اوین منتقل شد و مدتی بعد به زندان رجایی‌شهر کرج انتقال یافت. او که سرانجام پس از ۳۶ روز بازداشت در روز یک‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۶ با تودیع وثیقه از زندان رجایی شهر کرج آزاد شده بود، اکنون به هفت سال و نیم حبس محکوم شده است.

‎علی نوری، فعال مدنی، پیش‌تر در روز چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۳، پس از شرکت در تجمع کوبانی، مقابل سازمان ملل بازداشت شده بود. وی بعد از بازداشت به بند ۲-الف سپاه منتقل شد و بعد از مدت‌ها بازجویی و سلول انفرادی به بند عمومی ۸ زندان اوین، محل نگهداری زندانیان مالی منتقل شد.

وی پس از آزادی به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، به هفت سال حبس ازسوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محکوم شده بود که این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر به ۲ سال کاهش یافت و ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ پس از گذراندن یک سوم از حکم حبس دو ساله خود از زندان اوین آزاد شد.

برای عضویت در تلگرام کمپین اینجا کلیک کنید

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید