کریم سواری آزاد شد

کریم سوارى، شهروند اهوازی که در اعتراضات دی‌ماه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، با تامین وثیقه بصورت موقت و تا پایان دادرسی از زندان آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، کریم سواری، شهروند اهوازی که در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۶ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، روز چهاشنبه هفته گذشته مورخ ۳۰ خردادماه ۱۳۹۷ با قرار  وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانى تا پایان دادرسى از زندان آزاد شد.

در اعتراضات دی‌ماه، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

برخی از بازداشت‌شدگان با تامین وثیقه و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها نیز به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتی‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

آغاز اعتراضات در شهر مشهد در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ بود، اما ناآرامی‌ها به سرعت به شهرهای دیگر تسری یافت. نیروهای امنیتی با خشونت کشنده روزافزون به این اعتراضات پاسخ داده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید