نرگس محمدی نیاز به درمان دارد

Narges-Mohammadi-نرگس-محمدس-_kampain.info_-696x464-696x464-1-696x464

 نرگس محمدی، نائب رییس کانون مدافعان حقوق بشر که در حین گذراندن دوران محکومیت ۱۶ ساله خود در بند نسوان زندان اوین است، از شب گذشته دچار مشکلاتی چون سنگ کلیه و کیسه صفرا شده که نیاز فوری به درمان دارد.

وبسایت کانون مدافعان حقوق بشر به نقل از آقای تقی رحمانی همسر خانم محمدی نوشته است “نرگس محمدی زندانی است اما زندانی همراه با انواع محرومیت‌ها”.

آقای رحمانی با اشاره به اینکه نرگس محمدی به مداوا نیاز دارد، گفته است: “از سال ۱۳۹۵با وجود اینکه بارها پزشک به مراقبت از وی و بستری شدن وی توصیه کرده بود با بی‌توجهی مسولان مواجه شده است”.

نرگس محمدی در اردیبهشت ۱۳۹۵ از سوی دادگاه انقلاب تهران به ۱۶ سال زندان محکوم شد، ۱۰ سال از حبس وی تنها به دلیل فعالیت او در کمپین گام به گام تا لغو مجازات اعدام (لگام) بوده است. دادگاه همکاری او با این کمپین مسالمت آمیز را مصداق اتهام “تشکیل جمعیت با هدف برهم زدن امنیت کشور” عنوان کرد.

نرگس محمدی اظهار داشته که در جلسه محاکمه، قاضی برخوردی خصومت‌آمیز و مغرضانه‌ نسبت به وی داشته و به طرزی بی‌پرده و آشکارا از اتهامات وارده به او از سوی مقامات وزارت اطلاعات دفاع ‌کرده است. این فعال حقوق بشر بار ها مدعی شد که قاضی او را به واسطه فعالیت‌هایش علیه مجازات اعدام، به تلاش برای تغییر احکام الهی متهم کرده است.

همچنین ۶ سال دیگر از محکومیت نرگس محمدی به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “تبلیغ علیه نظام” بوده است که اساس آنها نیز فعالیت‌های مسالمت آمیز حقوق بشری او بوده است.

از جمله فعالیت های وی که منجر به محکومیت خانم محمدی شد مصاحبه با رسانه‌ها درباره موارد نقض حقوق بشر، شرکت در تجمعات مسالمت‌آمیز مقابل زندان جهت حمایت از خانواده‌های زندانیان محکوم به اعدام، ارتباط با دیگر فعالان حقوق بشر من‌جمله شیرین عبادی، برنده جایزه صلح نوبل، مشارکت در اعتراضات مسالمت‌آمیز علیه اسیدپاشی و ملاقات با کاترین اشتون در سال ۱۳۹۲بوده که بر همین اساس شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم ۱۶ سال زندان نرگس محمدی را در مهرماه ۱۳۹۵ تأیید کرد.

درخواست اعاده دادرسی او در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ از سوی دیوان عالی کشور رد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید