ابوالفضل جعفری آزاد شد

یک فعال کرمانشاهی به نام “ابوالفضل جعفری” که در تاریخ ۱۳ تیرماه سال جاری از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، امروز با تامین وثیقه موقتا تا زمان دادرسی آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز یکشنبه مورخ ۱۷ تیرماه ۱۳۹۷، یک فعال کرمانشاهی به نام “ابوالفضل جعفری” پس از اتمام مراحل بازجویی با تامین وثیقه نامعلوم بصورت موقت تا زمان دادرسی آزاد شد.

وی در تاریخ ۱۳ تیرماه سال جاری در خیابان شریعتی کرمانشاه از سوی ماموران امنیتی در محل کارش در کارگاه نقاشی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” بازداشت شده بود.

گفتنی است، آقای جعفری پیش از این نیز در دی‌ماه ۹۶ یک بار به اتهام سازمان‌دادن اعتراضات نسبت به گرانی در کرمانشاه مورد بازجویی قرار گرفته بود.

در اعتراضات دی‌ماه، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

برخی از بازداشت‌شدگان با تامین وثیقه و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها نیز به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتی‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

آغاز اعتراضات در شهر مشهد در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ بود، اما ناآرامی‌ها به سرعت به شهرهای دیگر تسری یافت. نیروهای امنیتی با خشونت کشنده روزافزون به این اعتراضات پاسخ داده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید