پیام آمنه قادری همسر اقبال مرادی فعال سیاسی و مدنی/صوتی

په‌یامی دایه ئامینه هاوژینی ئێقباڵ مۆرادی چالاکی سیاسی و مه‌ده‌نی-پیام دایه آمنه همسر اقبال مرادی فعال سیاسی و مدنی

شه‌هاده‌تی هاوژینی خۆشه‌ویستم به‌رز رائه‌گرم، پیرۆز بێت، شه‌هاده‌ته‌که‌ی لێی پیرۆز بێت. پرسه‌و سه‌ره‌خوه‌شی خۆم له‌لایه‌ن منه‌وه ئاراسته‌ی ره‌فێقه‌کان و دۆسته‌کانی ئه‌که‌م، ته‌شه‌کۆریان لێی ئه‌که‌م بۆ هاوخه‌مییان. هیوادارم رێگه‌که‌ی به‌رده‌وام بکه‌ن، هیوادارم خه‌باته‌که‌ی به لووتکه بگه‌یێنن.
ئامینه قادری
پێنج‌شه‌ممه ۱۹ جولای ۲۰۱۸

—-
پیام دایه آمنه همسر اقبال مرادی فعال سیاسی و مدنی

شهادت همسر عزیزم را ارج می‌نهم، مبارک است، شهادت را به او تبریک می‌گویم. به رفقا و دوستانش تسلیت می‌گویم، از آن‌ها بابت همدردی‌شان تشکر می‌کنم. امیدوارم راهش را ادامه دهند، امیدوارم مبارزاتش را به نتیجه برسانند.
آمنه قادری
پنج‌شنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۷

اشاره: پیام صوتی دایه آمنه کوتاه و در شرایط روحی ناگواری تهیه شده است. به دلیل ارسال و انتشار انبوه پیام‌های تسلیت و همدردی از سوی اقشار مختلف مردم، دایه آمنه یار و یاور زنده‌یاد اقبال مرادی بدین‌وسیله از عموم مردم، دوستان دور و نزدیک، فعالان سیاسی و مدنی، مدافعان حقوق بشر، احزاب سیاسی، نهادهای مدنی و سازمان‌های مردمی، رسانه‌ها و شخصیت‌های سرشناس قدردانی و تشکر کرده است.

اقبال مرادی، از فعالان سرشناس سیاسی کُرد و از مدافعان حقوق بشر مخالف اعدام، ساکن پنجوین کردستان عراق، «هدف حمله تروریستی قرار گرفت و جان باخت.»

پیکر بی‌جان اقبال مرادی فعال سیاسی اهل مریوان، حوالی ساعت ۲۳:۳۰ سه‌شنبه شب ٢٧ تیرماه۱۳۹۷، در اطراف رودخانه پینجوین شناسایی‌ شده است. به گفته شاهدان عینی «بر روی بدن اقبال مرادی اثر هفت گلوله دیده می‌شود.»
اقبال مرادی ۵۷ ساله پدر زانیار مرادی، زندانی سیاسی کُرد محکوم به اعدام، فعالیت‌های حقوق بشری موثری در رابطه با لغو مجازات اعدام و حمایت از زندانیان سیاسی را در کارنامه فعالیت‌های خود داشته است.
گفتنی است که اقبال مرادی در سال ۱۳۸۷ نیز در حوالی پنجوین هدف حمله تروریستی قرار گرفت و پس از زخمی شدن و انتقال به بیمارستان از مرگ نجات یافته بود.

بیانیه‌ی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی در محکومیت ترور اقبال مرادی پدر زانیار مرادی زندانی سیاسی محکوم به اعدام را از اینجا بخوانید.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید