ایرج محمدی از زندان تبریز آزاد شد

ایرج محمدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان تبریز، با پایان یافتن دوران محکومیت، از زندان آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، ایرج محمدی زندانی سیاسی اهل پیرانشهر که اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۶ به اتهام «جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام» بازداشت و به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود، یکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷ با پایان یافتن دوره محکومیت خود از زندان تبریز آزاد شد.

گفتنی است در حالی که دوران محکومیت ایرج محمدی زندانی سیاسی بایستی در ۱۲ مرداد ۹۷ به پایان می‌رسید، مسئولان قضایی از آزادی وی ممانعت به عمل آوردند و  به وی گفتند که ایام بازداشت جزو دوره محکومیت به حساب نمی‌آید و وی باید ۸ ماه اضافه‌تر در زندان بماند. این زندانی نیز در اعتراض به کارشکنی مسئولان با نگارش نامه‌ای سرگشاده اعلام کرد که از چهارشنبه ۳ مردادماه اعتصاب غذا کرده‌است.

«ایرج محمدی» اهل پیرانشهر به همراه «احمد پولادخانی» و «محمد امین آگوشی» در اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۶ به اتهام «جاسوسی به نفع حکومت اقلیم کردستان و محاربه از طریق همکاری با گروه‌های معاند نظام» بازداشت و درنهایت در فروردین‌ماه ۱۳۹۱ هر کدام به ده سال حبس تعزیری همراه با تبعید محکوم و جهت گذراندن دوران محکومیت به زندان زاهدان منتقل شدند.

«ایرج محمدی» بارها مورد ضرب و شتم شدید از سوی زندانبانان قرار گرفته بود به طوری که بارها وی را دست‌بند و پاپند زده و در مقابل آفتاب سوزان زاهدان نگه داشته و با لوله‌های پلاستیکی آب (معروف به لوله سبز) مورد ضرب و شتم قرار می‌دادند.

این زندانی سیاسی در ۵ فروردین‌ماه ۹۵، به همراه «محمد امین آگوشی» معلم بازنشته و زندانی سیاسی جهت ادامه حبس خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شد و بارها در دوران حبس به دلیل اعتراض و عدم رسیدگی به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده بود.

او در بدو ورود به زندان تبریز، “بدون رعایت اصل تفکیک جرائم به بند سارقین زندان مرکزی تبریز منتقل شد و از حقوق اولیه و انسانی خود در زندان از سوی مسوولین محروم بود و با وجود ابتلا به بیماری‌های متعدد از حق داشتن پتو و لوازم اولیه محروم مانده بود و به ناچار بر روی موزائیک‌های سرد سالن می‌خوابید.”

«ایرج محمدی» پس از انتقال به زندان مرکزی تبریز در روز دوشنبه ۲۹ فروردین ماه ۱۳۹۵ به همراه «محمد امین آگوشی» به شعبه ۷ دادیاری دادسرای تبریز منتقل و با تشکیل پرونده‌ای جدید به اتهام “توهین به مسوولین و اخلال در نظم زندان” تفهیم اتهام شدند که اتهام‌های انتسابی را نپذیرفتند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید