زهرا مدرس زاده و همسرش رضا بزرگمهر در کرج بازداشت شدند

“زهرا مدرس‌زاده” از هواداران محمدعلی طاهری و همسرش “رضا بزرگمهر” توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شدند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، “زهرا مدرس زاده”، فعال مدنی و از هواداران محمدعلی طاهری و همسرش “رضا بزرگمهر”، پنج‌شنبه ۱۸ مرداد ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «روز گذشته ابتدا رضا بزرگمهر همسر خانم مدرس‌زاده، در کرج بازداشت شد. سپس ماموران امنیتی از طریق تلفن آقای بزرگمهر از همسرش که در مراسم ختم هما سلطانی، حاضر شده‌بود، خواستند که در محل مورد نظر آنها در شهر کرج حاضر شود و هر دو را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل می‌کنند».

این منبع مطلع افزود: «پیگیری‌های خانواده و دوستانشان برای کسب اطلاع از وضعیت این دو، تا کنون نتیجه‌ای نداشته‌است و از محل بازداشت آن‌ها خبری در دست نیست.»

گفتنی است، زهرا مدرس‌زاده، پیش‌تر در تاریخ‌های شنبه ۳۰ آبان‌ماه ۹۴ و ۱۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۶ به اتفاق چند فعال مدنی دیگر در تجمعات مقابل زندان اوین بازداشت شده بود و به ۹۱ روز حبس تعزیری و شلاق محکوم شده‌بود.

زهرا مدرس‌زاده به اتفاق ۱۷ فعال مدنی دیگر که شنبه ۳۰ آبان ماه ۹۴ در تجمع مقابل زندان اوین بازداشت شده‌بودند، طی یک دادنامه از سوی شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری ۲ تهران به ۹۱ روز حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

به غیر از «مسعود حمیدی» و «فریده طوسی» به علت عدم حضور در دادگاه، حکم شلاق ۱۶ تن از متهمان از جمله «رضا مکعیان (ملک)»، «هاشم زینالی»، « محسن حاصلی»، «خدیجه (لیلا) میرغفاری»، «سیمین عیوض زاده»، «عبدالعظیم عروجی»، «احسان خیبر»، «پروین سلیمانی»، «محسن شجاع»، «اعظم نجفی»، «ارشیا رحمتی»، «شرمین یمنی»، «سارا ساعی»، «علی بابایی»، «اسماعیل حسینی کوه‌کمری»، «زهرا مدرس‌زاده» به مدت دو سال تعلیق شده است.

دادگاه این فعالان مدنی در روز سه‌شنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۴ در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو مجتمع قضایی کارکنان دولت، واقع در (خیابان خیام- خیابان داور-جنب کاخ گلستان- ساختمان شماره دو قوه قضاییه-طبقه اول) به ریاست قاضی «فرشید دهقانی» به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق تجمع غیرقانونی، برگزار شده‌بود.

در این دادگاه وکلات « سارا ساعی»، «هاشم زینالی» را «محمد مقیمی» و وکلات «سیمین عیوض‌زاده» را «امیر سالار داوودی» و همچنین وکلات «اعظم نجفی»، «پروین سلمیانی»،«اسماعیل حسینی»،«شرمین یمنی» را آقایان مشکانی و یزدانی بر عهده داشتند.

این فعالین که شنبه ۳۰ آبان ماه۹۴ در تجمع مسالمت آمیز مقابل زندان اوین بازداشت و زنان بازداشتی به زندان قرچک و مردان به زندان اوین منتقل شده‌بودند، پس از مدتی به قید کفالت یا وثیقه آزاد شدند.

دادگاه تجدیدنظر این فعالان مدنی، ۲۳ خرداد ۹۷ در شعبه‌ی ۳۶ دادگاه انقلاب با حضور آقای وزیری به عنوان نماینده‌ی دادستان و با حضور وکلای آنها آقایان مشکانی، مقیمی و داوودی تشکیل شد و آخرین دفاعیات متهمان به دادگاه ارائه شد، ولی رای دادگاه مذکور هنوز به این فعالان مدنی اعلام نشده‌است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید