انتقال رمضان کمال احمد به بیمارستان و تهدید به کشتن وی + عکس

«رمضان کمال احمد» زندانی سیاسی بند ١٢ زندان رجایی شهر کرج ساعت ۹ صبح امروز یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴جهت اعزام به بیمارستان فراخوانده شد و از سوی مامور مربوطه جهت اعزامش تهدید به مرگ شد.
به گزارش کمپبن دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، این زندانی سیاسی ٣۴ ساله از شهروندان شهر کوبانی سوریه که با وجود شرایط وخیم جسمی در بند ١٢ زندان رجایی شهر کرج نگهداری می‌شد صبح امروزیکشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴جهت درمان و اعزام به بیمارستان خارج از زندان فراخوانده می شود.
«رمضان کمال احمد» به علت ضرب و شتم حاصله از زمان بازداشت از ناحیه پا دچار مشکل شدید شده است و پزشکان مربوطه مجبور به قرار دادن پلاتین در پا شده اند.
صبح امروزیکشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ به هنگام اعزام وی به بیمارستان پاسیارمربوطه وی را مجبور به زدن پابند و دست بندکرده است.
این حرکت موجب اعتراض رمضان کمال احمد به علت درد وآزار حاصله از پلاتین در پایش و شدو از بستن به پایش خودداری کرد.
این حادثه موجب خشم پاسیار مریوطه شده و درحضور چندین نفر از جمله سرپاسیار «پورعسگر » مسئول دایره اعزام، کلت کمری خود را کشیده وکنار سر «رمضان کمال احمد» قرارداده و گفته است ” قسم می خورم در صورت نبستن پابند تا دقایقی دیگر یک گلوله در مغز تو خالی خواهم کرد و جواب گوی همه چیز نیز خواهد بود”
این امر موجب این شد که این زندانی سیاسی به اجبار با وجود داشتن پلاتین در پا و دردحاصله از بستن پایبند آن را به پای خود بسته و به بیمارستان خمینی تهران جهت ام آرآی اعزام شود و مجددا با پایبند به زندان بازگردد.
«رمضان کمال احمد» در بهار ١٣٨٧، در اطراف شهر ماکو توسط نیروهای سپاه پاسداران پس از مورد هدف قرار گرفتن گلوله و زخمی شدن بازداشت شد.
در زمان بازداشت «رمضان کمال احمد» به دست نیروهای سپاه پاسداران، با وجود اصابت چندین گلوله به دست و پایش، به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و نیروهای سپاه با ماشین مسافتی طولانی وی را بر روی زمین کشیده‌اند.
این زندانی سیاسی از سوی دادگاه انقلاب شهر خوی، به اتهام «عضویت در حزب کارگران کردستان» (پ ک ک)، به اعدام محکوم شد که پس از اعتراض وی، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و این دیوان نیز حکم اعدام صادره را نقض کرده و ۱۰ سال زندان همراه با تبعید به زندان قزوین در طول دوران حبس را برای این زندانی سیاسی صادر کرد.

این زندانی سیاسی از زمان بازداشت تا به امروز، در زندان‌های ماکو، قزوین، اوین و زندان رجایی‌شهر کرج، دوران حبس خود را گذرانیده است. وی همچنین به دلیل حکم صادره، در این مدت نتوانسته با خانواده خود ملاقات و یا تماس داشته باشد.

وضعیت سلامتی او در این مدت به حدی رو به وخامت گذاشته، که دست راست وی به دلیل اصابت چندین گلوله، به حالت نیمه فلج درآمده است و حتی پیش‌تر نیز در زمان بازداشت در بازداشتگاه حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران در شهر ارومیه، زخم‌های وی دچار کرم‌زدگی می‌شود.

پیش تر عکسهایی از وضعیت بد جسمی این زندانی سیاسی در اختیار کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی  قرار گرفته بوده است که در زیر مشاهده می کنید.

۱۱۰۷۲۳۶۱_۱۰۴۱۳۰۴۵۷۵۸۹۸۰۶۴_۸۵۴۶۲۲۱۰۰_n۱۱۰۲۶۶۷۹_۱۰۴۱۳۰۴۵۶۵۸۹۸۰۶۵_۱۶۵۲۶۹۸۳۴۹_n۱۱۰۷۶۱۱۴_۱۰۴۱۳۰۴۵۱۹۲۳۱۴۰۳_۱۲۵۷۹۸۴۹۸۴_n

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید