احضارسید محمد ابراهیمی به دادگاه انقلاب+ عکس احضاریه

«سید محمد ابراهیمی» زندانی سیاسی و مدنی سابق و عضو مادران پارک لاله جهت برسی پرونده و تفهیم اتهام به دادگاه انقلاب احضار شد.
بنا به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی،این زندانی سیاسی سابق با دریافت احضاریه ای در ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ می بایست در ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در شعبه ۲۸دادکاه انقلاب به ریاست قاضی «محمد مقیسه» جهت رسیدگی به پرونده و تفهیم اتهام حاضر شود.
یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود درباره احضار و دادگاه «سید محمد ابراهیمی» به «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت: “او قرار است به اتهام ارسال گزارش از زندان به احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل محاکمه شود. گفته شده وی به دلیل  ناعادلانه خواندن حکم ۵ سال زندان درسال ۱۳۸۸ از سوی قاضی «محمد مقیسه» این دادگاه و روند کارش را  “مشروع” ندانسته و  از حضور در آن مممانعت کرده و وکیل وی به نمایندگی از او در دادگاه حضور می‌یابد. ”
پیش تر این فعال مدنی طی احضاریه‌ای که به خانواده وی ابلاغ شده بود، جهت رسیدگی به پرونده و محاکمه در ۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۴، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی «محمد مقیسه» حاضر و این دادگاه به علت بررسی کامل پرونده توسط وکیل «سید محمد ابراهیمی» (خانم بیگلو) از سوی قاضی «محمد مقیسه» به تعویق افتاد.
«سید محمد ابراهیمی»در پی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، بازداشت و به ۵ سال زندان محکوم شده بود.
این زندانی سیاسی در ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۳ پس از تحمل چهار سال زندان برای اولین بار به مرخصی اعزام شد.
وی همچنان در حال طی پروسه‌ی درمان پزشکی است.
یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی سیاسی سابق که نخواست نامش فاش شود به «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» گفت: “پنج دندان «سید محمد ابراهیمی» بر اثر ضربه شدید قنداق اسلحه در زمان بازداشت و ضرب و شتم هنگام بازجویی‌ها شکسته است. همچنین در اثر حبس طولانی در سلول‌های انفرادی وی به مشکلات ریوی شامل تنگی نفس، خون‌ریزی کلیه و آسم دچار شده است.”
این منبع همچنین افزود: “تمام این مشکلات پیش آمده برای سید محمد ابراهیمی ناشی از شکنجه‌ها در زمان بازجویی‌ها و حبس طولانی مدت در سلول انفرادی بوده است.”
«سید محمد ابراهیمی» در سن ۲۱ سالگی عضو تیم ملی بسکتبال امید ایران بوده است. او سابقه حضور ۲۰ ساله در ورزش بسکتبال در باشگاه‌های مختلف از «فجر اراک» تا «ظفر تهران» را در پرونده کاری و ورزشی خود دارد. وی همچنین به مدت ۵ سال به عنوان مربی در تیم‌های بسکتبال نوجوانان فعالیت کرده است.

ehzariyeh_kampein.info

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید