تداوم بی خبری از وضعیت کاوه بابا مرادی فعال محیط زیست

از سرنوشت کاوه بابا مرادی، فعال محیط زیست که  در اواخر خردادماه سال جاری از سوی نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده است، اطلاعی در دست نیست و خانواده این فعال محیط زیست کماکان در بی خبری و نگرانی از وضعیت وی بسر می برند

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، از وضعیت کاوه بابا مرادی فعال محیط زیست اهل سنندج و عضو انجمن محیط زیستی سبزچیا که در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است، اطلاعی در دست نیست و خانواده در بی خبری از وضعیت وی بسر می برند.

یک منبع آگاه در این رابطه به کمپین گفت: «ماموران امنیتی با حضور در منزل کاوه بابا مردای بدون در دست داشتن حکم قضایی، اقدام به بازرسی لوازم منزل این فعال محیط زیستی کردند.ماموران اداره اطلاعات پس از بازرسی و ضبط لوازم شخصی، وی را بازداشت و به همراه خود بردند.»

گفتنی است در طی ماههای گذشته ده‌ها نفر از فعالان محیط زیست در کردستان، کرمانشاه و ایلام توسط ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند.

در موردی مشابه آرمان غفوری، فعال محیط زیست و دانشجوی جغرافیای دانشگاه پیام نور مریوان در تاریخ ۸ مرداد ماه توسط نیروهای ادارە‌ی اطلاعات شهرستان مریوان بازداشت و  کماکان خبری از او در دست نیست.

آرمان غفوری، بە عنوان دبیر انجمن “ژینگە” پیام نور مریوان، چند همایش زیست محیطی برگزار کرد و در بسیاری از روزنامەها و هفتەنامەهای زیست محیطی معضلات زیست محیطی منطقه را می‌نوشت.

او چندین سال در انجمن سبز چیا جهت مقابلە با آتش سوزی‌های شهرهای کردستان و کرمانشاە عضوی تاثیرگذار بوده است.

در طی سال های اخیر بارها اعضای انجمن سبز چیا به دلیل فعالیت های خود از سوی نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی جمهوری اسلامی تحت فشار قرار گرفته و بعضا نیز بازداشت شده اند.

انجمن سبز چیا در سال ۱۳۸۱ توسط شماری از فعالان محیط زیست مریوان تاسیس شد و پس از شش سال و در سال ۱۳۸۷ موفق به دریافت مجوز رسمی فعالیت از فرمانداری مریوان شد. این انجمن در سال ۱۹۹۳ و به پاس تلاش و کوشش در راستای فعالیت های زیست محیطی، فرهنگ سازی خودداری از شکار و فعالیت های مؤثر برای مهار آتش سوزی جنگل های زاگرس موفق به کسب جایزه ملی محیط زیست شد.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید