حمیدرضا یزدانی زندانی سیاسی گمنام در زندان اوین

«حمیدرضا یزدانی» کارمند سابق «وزارت دفاع ایران» و از معترضین به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۸۸، از جمله زندانیان سیاسی گمنامی است که همچنان در زندان اوین دوران حبس خود را می‌گذراند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، شغل این زندانی سیاسی تا پیش از بازداشت، طراحی موشک در «سایت شهید باقری سازمان هوا فضا» بوده است.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی به کمپین گفته: “حمیدرضا یزدانی برای اولین بار در ۶ دی‌ماه ۱۳۹۱، به اتهام افشای نامه خیلی محرمانه دفتر رهبری مبنی بر اضافه کردن پسوند “امام”در جلوی نام خامنه‌ای در فضای مجازی دستگیر و به زندان امنیتی سپاه منتقل شد و پس از چندین ماه به قید وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد شد.”

این منبع افزود: “او در سال ۹۲، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه محاکمه و به تحمل پنج سال و نیم حبس به اتهام اجتماع و تبانی و افشای اسناد محرمانه و توهین به رهبری محکوم شد.”

گفته شده این کارمند سابق «وزارت دفاع ایران» در ۴ خردادماه ۹۳، برای اجرای حکم صادره، مجددا دستگیر و به بند ۸ زندان اوین منتقل شد.

«حمیدرضا یزدانی» یک فرزند شش ساله به نام «پارسا» دارد.

Hamidreza Yazdani1-kampain.info Parsa Yazdani-kampain.info

۱ دیدگاه

  1. با سلام سال۹۴ در پارس جنوبی فاز۱۹مسئول حسابداری داشتیم بنام اقای اعتدالی مردی آرام و محترم که هر موقعه به مشکل مالی بر میخوردیم وی خیلی کار راه انداز بود و بارها که حقوق به تعویق افتاده بود و شرکت حقوق نداده بود به او مراجعه کردم و او با خنده پرسید چقدر مشکلت حل میشه و من هم عددی را گفتم و او هم گفت باشه سعی میکنم بصورت مساعده به حسابت واریز کنم یک روز در شرکت پیچید که اقای اعتدالی را اطلاعات دستگیر کرده علتش هم گویا اعتراض در فیس بوک به اعدام یک زندانی سیاسی بوده او دیگر به کار بازنگشت و بعدها شنیدم مدتها بازداشت بوده و با وثیقه ازاد ولی اجازه کار را ندارد … هر کجا هست خدا حفظش کنه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 + 3 =