حکیمه احمدی از بیمارستان به بازداشتگاه اطلاعات منتقل شد

حکیمه احمدی، فعال ترک (آذربایجانی) که روز ۲۶ مهرماه از سوی نیروهای امنیتی در شهر مرند بازداشت و در  پی ضرب و جرح در بازداشتگاه اطلاعات دنده‌ها و انگشتانش آسیب دیده و به بیمارستان منتقل شده بود، روز جاری از بیمارستان به بازداشتگاه اداره اطلاعات مرند منتقل شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، امروز ۱۱ آبان ۱۳۹۷، حکیمه احمدی فعال ترک آذربایجانی از بیمارستان پس از طی مراحل درمانی مجددا به بازداشتگاه اداره اطلاعات مرند منتقل شد.

ماموران اداره اطلاعات مرند، روز پنج شنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۷، بدون در دست دشتن حکم قضایی  و پس از ورود به منزل حکیمه احمدی برخی از لوازم شخصی از قبیل تمامی سیم کارت‌های موجود در منزل، دو لپ تاپ و سه گوشی تلفن همراه را ضبط کردند.

روز سه شنبه ۸ آبان ۱۳۹۷، مهندس غلامرضا قربانی همسر حکیمه احمدی، با انتشار ویدیویی به زبان آذری در شبکه های اجتماعی از ضرب و جرح  همسرش در بازداشتگاه از سوی نیروهای امنیتی خبر داده بود.

در این ویدیو گفته شده بود که بر اثر این ضرب و جرح مأموران دو دنده و انگشتان خانم حکیمه احمدی آسیب دیده و به بیمارستان منتقل شده است.

پس از انتقال به بازداشتگاه، اطلاع دقیقی از وضعیت جسمانی این فعال ترک آذربایجانی حاصل نشده است و خانواده در بی خبری  و نگرانی از وضعیت ایشان بسر می برند.

حکیمه احمدی در شهریورماه سال جاری نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از سه روز با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت آزاد شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید