کلیه بازداشت‌شدگان تجمع فرهنگیان مشهد آزاد شدند

دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه، شماری از شهروندان مشهد، فرهنگیان و خانواده هاشم خواستار، معلم بازنشسته‌ای که از روز سه‌شنبه، اول آبان‌ماه از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به بند بیماران ممنوع‌الملاقات بیمارستان روانپزشکی ابن سینای مشهد، منتقل شده‌بود، در مقابل این بیمارستان تجمع کردند.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، در تجمع روز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه در مقابل بیماستان ابن‌سینای مشهد، شماری از فرهنگیان، همسر و دو فرزند هاشم خواستار، بازداشت شدند که پس از ساعاتی بازجویی همگی بازداشت‌شده‌ها آزاد شدند.

یک منبع مطلع در این خصوص به کمپین گفت: «روز جاری ۱۲ نفر از کسانی که به بیمارستان رفته‌بودند بازداشت شدند که در میان بازداشت‌شدگان، جاهد و احمد خواستار فرزندان آقای هاشم خواستار و همینطور همسر ایشان، خانم مالکی‌فرد و دوستان وی از جمله آقایان لطفی‌نیا و یزدی و همینطور سایر افراد بازداشتی که از همکاران فرهنگی وی بودند، آزاد شدند.»

این منبع افزود: «البته بازداشت‌شدگان بعدازظهر به کلانتری منتقل شدند و از آنجا به پلیس امنیت انتقال یافتند و ماموران امنیتی سعی بر اخذ تعهد از بازداشت‌شدگان داشتند که هیچ یک از افراد بازداشتی حاضر به امضای تعهد نشدند.»

گفته شده ماموران امنیتی به خانواده و همکاران فرهنگی آقای خواستار، وعده دادند که تا فردا ظهر هاشم خواستار را آزاد خواهند کرد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیش از این در گزارشی به شرح آنچه در تجمع فرهنگیان در مقابل بیمارستان ابن سینای مشهد گذشت پرداخته‌بود.

گفتنی است، روز سه‌شنبه، اول آبان‌ماه ۹۷ اخباری مبنی بر “ناپدید شدن” این فعال صنفی در فضای مجازی منتشر شد.

هاشم خواستار معلم بازنشسته و نماینده‌ی معلمان در کانون صنفی فرهنگیان مشهد است. او مدت‌هاست که از سوی دادگاه انقلاب مشهد با احکام مختلفی روبه‌رو می‌شود.

این فعال صنفی پیش‌از این در سال ۸۳ پس از هشت روز بازداشت در دادگاه انقلاب مشهد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به دو سال حبس محکوم شد که به سه سال حبس تعلیقی تبدیل شد.

هاشم خواستار در سال ۸۶ در دادگاه تخلفات اداری به کسر یک هشتم حقوق برای یک سال محکوم شد. سپس در سال ۸۸ در دادگاه انقلاب مشهد به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” به شش سال حبس محکوم و پس از اعتراض به رای صادره در در دادگاه تجدیدنظر این حکم به دوسال حبس تعزیری تقلیل پیدا کرد.

او بدون حتی یک روز مرخصی دوره دو ساله زندان را در وکیل‌آباد گذراند و به دلیل نوشتن نامه‌ای در مورد وضعیت زندان، ۴۵ روز دیگر نیز به صورت جریمه در زندان وکیل‌آباد سپری کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل