مهین‌تاج احمدپور، از زندان نشتارود تنکابن آزاد شد

مهین‌تاج احمدپور، زندانی سیاسی محبوس در زندان نشتارود تنکابن با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پنجشنبه ۲۴ آبان‌ماه، مهین‌تاج احمدپور، زندانی سیاسی محبوس در زندان نشتارود تنکابن با پایان دوران محکومیت از زندان آزاد شد.

این زندانی سیاسی در اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ بازداشت و در تاریخ ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۹۷ از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ تنکابن به اتهام «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیرقانونی» به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری و در تاریخ ۲۰ مردادماه توسط دادگاه انقلاب تنکابن به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شده‌بود.

وی در ۲۳ مردادماه ۹۷ مجددا بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان نشتارود تنکابن منتقل شد و از تاریخ ۱۹ شهریورماه سال جاری تا سه‌شنبه ۳ مهرماه در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیتش دست به اعتصاب غذا زد.

در اعتراضات دی‌ماه، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی‌ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”.

برخی از بازداشت‌شدگان با تامین وثیقه و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شده‌اند و برخی از آنها نیز به زندان منتقل شده‌اند. با این حال کماکان از سرنوشت و یا محل نگه‌داری شماری از بازداشتی‌ها اطلاع دقیقی در دست نیست.

آغاز اعتراضات در شهر مشهد در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۶ بود، اما ناآرامی‌ها به سرعت در شهرهای دیگر نیز گسترش یافت. نیروهای امنیتی با خشونت به این اعتراضات پاسخ دادند.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

خروج از نسخه موبایل